"Zima, zima pada śnieg”- wizyta przedszkolaków w bibliotece

   Zima to najpiękniejsza z pór roku. Krajobraz zimowy to połączenie bieli, skrzącego się śniegu i tajemniczego krajobrazu miasta.
   10 stycznia br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się zajęcia z cyklu comiesięcznych spotkań przedszkolaków z biblioteką, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Łapach. Impreza odbywała się ph. Zima, zima pada śnieg”. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania „Zimowe zabawy Misia Kuleczki” – Bożeny Formy. Brały udział w dyskusji na temat przeczytanego tekstu i aktualnej pory roku. Na zajęciach postawiłyśmy na aktywność dzieci. Zabawy zostały tak przygotowane aby w jak największym stopniu zainspirować uczestników do czynnego działania. Nie zabrakło zagadek i Mannequin Challenge - zabawy z książką, w trakcie której uczestnicy zastygli w pozach niczym manekiny. Po dużej dawce energii przyszedł czas na wyciszenie i odpoczynek. Całej imprezie towarzyszyły zimowe piosenki.
  Nasze spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci ze zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie zimą oraz z biblioteką i zachęcenie ich do częstych wizyt w Oddziale dla Dzieci. Warto wspomnieć, że na spotkaniu było gwarnie i wesoło.
  Fantastyczna atmosfera, jaką udało się stworzyć, wróży, że tak udanych spotkań będzie jeszcze więcej!