„Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”- spektakl teatralny

23 kwietnia corocznie obchodzony jest Dzień Książki i praw autorskich. W związku z tym Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy 24 kwietnia br. zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Nr 2 oraz z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach na spektakl promujący czytelnictwo wśród najmłodszych. W tym dniu gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki „ Maska” z Krakowa z przedstawieniem: „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”.
Głównym motywem wszystkich scen w przedstawieniu, były czyste strony książek , w których zniknęły litery i pomieszały się bajki. Taka sytuacja miała miejsce w bibliotece po tym jak mali czytelnicy przestali wypożyczać i czytać książki. Bibliotekarka podejrzewała, że ktoś ukradł litery i poprosiła o pomoc detektywa. Kiedy specjalista rozpoczął śledztwo, okazało się, że trop prowadzi do Artystki Jesiki Aplauz Bzyk oraz innych osób, które to okazały się jednak niewinne zaistniałej sytuacji. Kiedy Detektyw był już pewien, że znalazł winnego, nastąpił całkowity zwrot akcji. Wszyscy dowiedzieli się, że literki odeszły z książek do Królowej Literatury ponieważ czuły się opuszczone i nieczytane przez dzieci. Mali czytelniczy z Łap złożyli obietnicę aktorom, że nadal będą wypożyczać i czytać książki oraz odwiedzać bibliotekę, i taka sytuacja, że natrafi się na książkę bez literek w bibliotece nigdy nie będzie miała miejsca. Występujący przed młodą publicznością artyści w zabawny sposób zaangażowali i zachęcili dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Młodzi widzowie zachwyceni byli grą aktorów oraz efektownymi i kolorowymi kostiumami.
Spotkanie teatralne okazało się dla dzieci niezwykłym przeżyciem, które dostarczyło wiele pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.