Tydzień Bibliotek ph.„(DO) WOLNOŚĆ czytania” w Oddziale dla Dzieci

W dniach 7-10 maja br. odbywała się w całej Polsce akcja Tydzień Bibliotek ph. „(DO) WOLNOŚĆ czytania”. To akcja propagowania czytelnictwa dla dzieci i promocja biblioteki w lokalnym środowisku.
Po raz kolejny Oddział dla Dzieci włączył się w tę inicjatywę. W czasie czterech dni odwiedziły naszą bibliotekę dzieci ze Szkół Podstawowych oraz Przedszkoli Nr 1 i Nr 2. W związku z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowościami wydawniczymi o tematyce historycznej biorąc udział w nietypowych zabawach z książką: Sleeveface i Manekin Challange. Natomiast przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ph. „Kto Ty jesteś?- Polak mały”. Były to warsztaty patriotyczne w trakcie, których nie zabrakło recytacji wierszy ze zbioru Władysława Bełzy oraz zabaw przy piosenkach „Jestem Polką i Polakiem”, czy ”Bo wszyscy Polacy to jedna Rodzina”. Ponadto omówiono polskie symbole narodowe oraz dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewano hymn Polski.
Głównym celem spotkań zorganizowanych podczas Tygodnia Bibliotek było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.  

Do zobaczenia za rok!

Film - MANEKIN CHALLENGE - http://sp2lapy.superszkolna.pl/filmy/5862/manekin_challenge_w_bibliotece_publicznej_miasta_i_gminy_lapy