Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem

 10 października br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała spotkanie autorskie dla młodzieży ze Szkół Podstawowych nr 1, Nr 2, Gimnazjum Nr 1 w Łapach oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z podróżnikiem, pisarzem – Krzysztofem Petkiem. Impreza czytelnicza została zrealizowana w ramach projektu „POLUB CZYTANIE! – książka łączy pokolenia”.
Na początku spotkania nasz gość opowiedział o swojej pracy, wyprawach i różnorodnych zainteresowaniach. Poznaliśmy go nie tylko jako pisarza, ale przede wszystkim jako podróżnika, reportera i organizatora wypraw oraz obozów survivalowych. Pan Krzysztof z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadał o Kamczatce, Syberii i Ameryce Południowej, o spotkaniach z Indianami, o odmiennych kulturach i innych wyjątkowych miejscach. Zrelacjonował także wyprawę do Amazonii, Rumunii i przeprawę przez Karpaty. Opowieściom towarzyszyła prezentacja multimedialna oparta na zdjęciach z podróży. Autor zachęcał uczestników spotkania do sięgania po dobrą literaturę. Opowiadał skąd bierze pomysły na książki i w jaki sposób zbiera materiały niezbędne do pracy twórczej. Pan Krzysztof przekonywał słuchaczy do rozwijania własnych zainteresowań i pasji, aktywności i dążenia do spełniania marzeń, stawiając siebie jako przykład. Mamy nadzieję, że te niezwykłe opowieści o fascynujących przygodach, innych kulturach, zabawnych, a czasem bardzo niebezpiecznych sytuacjach, staną się inspiracją do podróży i zachęcą do sięgania po książki zarówno Krzysztofa Petka jak i innych polskich podróżników. Ogromna wiedza i wyjątkowe podejście autora do młodych jak i starszych odbiorców spowodowały, że zorganizowane przez bibliotekę spotkanie, przebiegło we wspaniałej i pełnej humoru atmosferze. Po spotkaniu wszyscy chętni mogli otrzymać autograf i zamienić słowo z Krzysztofem Petkiem.
Całą imprezę poprowadził zaprzyjaźniony z Biblioteką Dominik Sołowiej – dziennikarz znany z prowadzenia ,,Śród Literackich” w Książnicy Podlaskiej.
Gorąco zapraszamy do lektury!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.