„Odkrywamy Łapy na nowo – rozmowy o historii”. Skrawki rodzinnych wspomnień.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach rozpoczęli kolejny rok akademicki 2018/2019, dlatego też w ostatni czwartek października w bibliotece odbyło się pierwsze z cyklicznych spotkań z historią. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, ponieważ seniorzy pragną zachować od zapomnienia ludzi, miejsca i wydarzenia związane z przeszłością naszego miasta. Tym razem zaprezentowane zostały zdjęcia i dokumenty zgromadzone na stronie internetowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy w zakładce Dokumenty Życia Społecznego (www.bibliotekalapy.pl). Dzięki uprzejmości mieszkańców naszego miasta mamy w swoich zbiorach wiele cennych i unikatowych materiałów. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć udostępnioną przez słuchaczkę UTW panią Henrykę Łapszo i już zamieszczoną w naszych internetowych zbiorach cyfrowych kolekcję jej zbiorów rodzinnych. Stało się to przyczynkiem do ożywionej rozmowy i snucia wspomnień o życiu, obyczajach i wartościach panujących w rodzinach w okresie II Rzeczypospolitej. Już dziś zapraszamy miłośników naszej lokalnej historii na kolejne spotkanie 29 listopada o godz. 10:00, które odbędzie się w Czytelni dla Dorosłych BPMiG Łapy. Zapewniamy przybyłym możliwość podzielenia się posiadaną wiedzą o przeszłości własnej rodziny i znajomych, a także o tym, że posiadane przez nich dokumenty zostaną rzetelnie opracowane i udostępnione wszystkim zainteresowanym.