Zabawa mikołajkowa z Teatrem Katarynka

5 grudnia br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła najmłodszych czytelników z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Łapach na mikołajkowe przedstawienie teatralne „Bałwanek Tiko i królewna Fruncja” w wykonaniu Teatru Katarynka z Gdańska. Spektakl został zrealizowany w ramach projektu „POLUB CZYTANIE! – książka łączy pokolenia”. Zgromadzona publiczność obejrzała przygody małego Pingwina, Pana Cukierka, poety, Bałwanka Tiko oraz kapryśnej Królowej Fruncji, której serce zamieniło się w lód. W spektaklu nie zabrakło treści edukacyjnych jak np. ostrzeganie przed zabawami na lodzie. Przedszkolaki wczuwały się w role bajkowych postaci i razem przeżywały ich problemy. Zapraszani przez aktorów do wspólnej zabawy aktywnie brali udział w przedstawianiu śpiewając, tańcząc i klaszcząc. Wszyscy wybuchali śmiechem, rozbawieni np. fochami Królowej Fruncji. Doskonała oprawa muzyczna, mnóstwo śpiewu i ruchu scenicznego przyciągnęły uwagę odbiorców, którzy przy okazji zabawy wyciągnęli wiele pouczających wniosków i bajkowych morałów.
Na zakończenie wszystkie dzieci miały okazję przywitać się z Mikołajem, odebrać od niego prezent oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa serdeczne podziękowanie p. Dariuszowi Gumowskiemu za pomoc przy organizacji mikołajkowego spotkania.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.