„Zagrożenia z nadużywania przez dzieci telewizji, Internetu, mediów” - wykład Pani Iwony Jaźwińskiej

20 marca w sali WDK w Płonce Kościelnej miała miejsce prelekcja wygłoszona przez Panią Iwonę Jaźwińską - pedagoga, socjologa, logopedę - osobę znaną i cenioną w łapskim środowisku, na temat wyżej wymieniony. Wykład był bardzo ciekawy, nietuzinkowy, przede wszystkim uwzględniający współczesne trendy, skierowany do rodziców, wychowawców, opiekunów, mający na celu uwrażliwić na ograniczenie korzystania przez małe dzieci z tzw. nowinek technologicznych. W obecnej dobie tablet, komórka czy laptop nie stanowią dla dziecka żadnego tabu. Praktycznie od najmłodszych lat jest ono zaznajomione z umiejętnością korzystania z tych urządzeń, dlatego tak ważna jest kontrola rodzica nad czasem korzystania oraz sposób ograniczania dostępu do pewnych treści.

Bardzo cieszy fakt, że są osoby zauważające i skierowujące uwagę na problem, którego jakby nie zauważamy, a który narasta - wydaje się, że nie wyobrażamy sobie życia bez komórki czy laptopa, ale jeśli chodzi o dzieci - im później sięgną po tablet czy komórkę, tym lepiej dla nich.

Dziękujemy serdecznie za wspaniałą, mądrą prelekcję Pani Iwonie, a słuchaczom za przybycie, za cierpliwość, za uwagę. Każde spotkanie czegoś uczy, a te było pełne wyjątkowo mądrego przekazu.

                                                                                                         Biblioteka Publiczna w Płonce Kościelnej