Filia Uhowo

Filia Biblioteczna w Uhowie

tel. 85 715 35 97
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownik: Marta Kozłowska

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałek 8.30-16.30
Wtorek 8.30-16.30
Środa 8.30-15.00
Czwartek 8.30-16.30
Piątek 8.30-16.30
Sobota nieczynne

Biblioteka mieści się na piętrze Domu Kultury w Uhowie.

ZBIORY

Wg stanu na dzień 31.12.2015 r. księgozbiór biblioteki wynosił:

  • Ogółem - 15365 woluminów.
  • Literatura piękna dla dorosłych - 4335 wol.
  • Literatura piękna dla dzieci - 5137 wol.
  • Literatura popularnonaukowa - 5893 wol.

Biblioteka posiada kartkowy katalog alfabetyczny i rzeczowy.
Jednocześnie od 14.11.2005 r. zbiory wprowadzane są do bazy komputerowej.

Czasopisma bieżące:
  •  "Kobieta i Życie"
  • "Angora"
  • "Gazeta Łapska"
  • "Kurier Poranny"

Filia Biblioteczna w Uhowie istnieje od 08.08.1963 r. Jest placówką ogólnodostępną, gromadzi księgozbiór dla wszystkich czytelników, tzn. dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Księgozbiór filii wzbogacają również sami czytelnicy ofiarowując swoje książki. Swoim czytelnikom szczególnie poleca zbiory regionalne dotyczące: Narwiańskiego Parku Narodowego, Uhowa i Podlasia. W bibliotece znajduje się Punkt Informacji Turystycznej. W zbiorach znajdują się również pozycje potrzebne studentom.

Jest tu wolny dostęp do półek, więc wszyscy czytelnicy sami wybierają książki nawet najmłodsi mają pełną swobodę w wyborze lektury.

W bibliotece są dostępne 4 stanowiska komputerowe do bezpłatnego korzystania z Internetu!

Filia Biblioteczna w Uhowie nie tylko wypożycza książki, udziela informacji, ale również przeprowadza: konkursy czytelnicze, organizuje prelekcje, pogadanki, spotkania autorskie, wykonuje pomoce metodyczne oraz czynnie bierze udział w ogólnopolskiej akcji: "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".
Czytelnictwo upowszechniane jest również poprzez organizowanie okolicznościowych wystawek i gazetek poświęconych ważnym wydarzeniom literackim i historycznym. Biblioteka współpracuje z: Wiejskim Domem Kultury, Szkołą Podstawową i Domem Pomocy Społecznej w Uhowie. Szczególne miejsce w księgozbiorze zajmuje kolekcja tzw. książek mówionych, czyli dzieł literackich nagranych na kasety magnetofonowe, przeznaczonych przede wszystkim dla osób niedowidzących i niewidomych a także niepełnosprawnych (stan obecny to 150 tytułów). Pani Marta Kozłowska stara się, aby biblioteka kojarzyła się z miejscem bezpiecznego i miłego spędzenia wolnego czasu.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do odwiedzania Filii Bibliotecznej w Uhowie, do korzystania z jej zbiorów oraz obejrzenia stałych wystaw p.h.: "Twórcy naszego regionu" i "Narwiański Park Narodowy".

Haruki Murakami w DKK w Uhowie

Haruki Murakami to ważny pisarz w świecie literatury. Jego nazwisko często jest wymieniane wśród tych, którzy zasługują na Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. I nasz Dyskusyjny Klub Książki postanowił zmierzyć się z twórczością Murakamiego.

Czytaj więcej...