Dyskusyjny Klub Książki

Esesman i Żydówka - Justyna Wydra

W zimny listopadowy wieczór jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnych Klubów Książki spotkali się aby porozmawiać o książce „Esesman i Żydówka” Justyny Wydry.

Beatty Paul - "Sprzedawczyk"

W jesienny deszczowy wieczór, odbyło się kolejne miłe spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Łapach. Omawiana książka Beatty Paul pt. ”Sprzedawczyk” jest nagrodzona prestiżową nagrodą Man Brooker Prize, którą otrzymał autor w 2016 roku.

Bourdeaut Olivier - „Miłość i inne nieszczęścia”

Kolejny rok działalności łapskiego DDK już za nami. Jak to mamy w zwyczaju, ostatnie spotkanie przed wakacjami organizujemy poza biblioteką. Tym razem wybrałyśmy się do jednej z łapskich pizzerni aby porozmawiać o książce Oliviera Bourdeauta „Miłość i inne nieszczęścia”.

Dominik Rutkowski - „Zadry”

Jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się aby porozmawiać o książce Dominika Rutkowskiego „Zadry”.

Jacek Dehnel – „Balzakiania”

"Balzakiana" Jacka Dehnela to książka omawiana w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w miesiącu kwietniu. Jest to zbiór czterech opowiadań, zainspirowanych pisarstwem autora "Komedii ludzkiej".

Theresa Révay - „Biała wilczyca"

Pomimo ciągle jeszcze mroźnego powietrza czuć już lekki powiew wiosny za oknem. Dni stają się dłuższe, bardziej pogodnie, słoneczne i kolorowe.

Tom Michell - „Lekcje z pingwinem”.

Wiadomo od dawna, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy na pewno tylko pies? O innej, jakże ciekawej przyjaźni człowieka ze zwierzęciem, dowiedzieliśmy się na spotkaniu DKK omawiając książkę T. Michella pt. „Lekcje z pingwinem”.

Amelie Sobczak-Sabre – „Paryżanka”

Kolejny rok naszej działalności rozpoczęliśmy książką Amelie Sobczak-Sabre pt. „Paryżanka”. Piękna okładka, klimatyczny tytuł, a w środku, delikatnie mówiąc...

Jodi Picoult - „Deszczowa noc”

Życiem Camerona MacDonalda rządzi poczucie obowiązku. Jest szefem policji w małym miasteczku w stanie Massachusetts, zamieszkanym od pokoleń przez członków jednego szkockiego klanu, z którymi wiążą go więzy krwi i honoru.

Robert Gong - "Anielska etiuda"

W ostatni październikowy wieczór na spotkaniu sympatyków DKK rozmowa toczyła się na temat książki Roberta Gonga pt. „Anielska etiuda”. Książka, którą omawiałyśmy to według nas pisarski miszmasz.

Diane Chamberlain - "Milcząca siostra"

Kiedy szybko zapada zmierzch, kiedy wieczory stają się dłuższe, nadchodzi czas aby częściej sięgać po książki i zatracać się w ich treści. Jednym z takich wieczorów, podczas którego, jak zwykle, królowała książka, było czwartkowe spotkanie sympatyków DKK.

Ralf Rothmann - "Umrzeć na wiosnę"

Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawianą lekturą była książka Ralfa Rothmanna pt. „Umrzeć na wiosnę”. Jest to historia dwóch chłopców, wcielonych pod koniec 1944 roku do Waffen SS.

Dyskusyjny Klub Książki w Łapach wyróżniony

W  Książnicy Podlaskiej w Białymstoku 21.04.2017 roku odbyło się szkolenie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki oraz zainteresowanych bibliotekarzy województwa podlaskiego. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności klubów DKK w ubiegłym roku oraz nakreślenie perspektyw ich funkcjonowania w przyszłości.

"Były sobie świnki trzy" - Olgi Rudnickiej

W miesiącu kwietniu, na kolejnym spotkaniu DKK omawianą lekturą była powieść Olgi Rudnickiej pt. "Były sobie świnki trzy". To historia trzech przyjaciółek Jolki, Kamy i Martusi: żon przy mężach, które wiedzą że ich czas świetności i spokoju małżeńskiego przemija.

„Dziecko Noego” - Érica-Emmanuela Schmitta

Lekturą omawianą w marcu w ramach DKK była książka Erica-Emmanuela Schmitta „Dziecko Noego”. Powieść ta to niezwykła, a zarazem prawdziwa historia małego, żydowskiego chłopca Josepha.

„Kobiety z domu Soni” Sabiny Czupryńskiej.

W ostatni lutowy czwartek miesiąca, jak zwykle miłośniczki dobrej książki i kawy spotkały się w Dyskusyjnym Klubie Książki. Ponieważ był to „tłusty czwartek”, jak nakazuje tradycja, na naszym stole pojawiły się pączki. Tym razem rozmawiałyśmy o powieści Sabiny Czupryńskiej „Kobiety z domu Soni”.

Jacek Hugo-Bader „Biała gorączka”

Podczas styczniowego spotkania DKK przedmiotem rozmowy były reportaże Jacka Hugo-Badera zebrane w tomie „Biała gorączka”, a mówiące o współczesnej Rosji.