Dyskusyjny Klub Książki

Alexis Peri - „Leningrad. Dzienniki z oblężonego miasta”

Po wakacyjnym odpoczynku, jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca odbyło się spotkanie klubowiczek z łapskiego DKK. Wrzesień jest miesiącem wspomnień wojennych i w takiej atmosferze przebiegło wieczorne spotkanie. Dyskutowałyśmy nad książką „Leningrad. Dzienniki z oblężonego miasta” Alexis Peri.

Klejzerowicz Anna-"List z powstania"

Kolejny rok spotkań sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki już za nami, a na ostatnie spotkanie przed wakacjami wybraliśmy się do jednego z łapskich lokali.

Bogna Ziembicka - "Droga do Różan".

W majowe popołudnie na spotkaniu sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki omawialismy książkę Bogny Ziembickiej "Droga do Różan".Jest to romantyczna opowieść o miłości, przyjazni i rodzinie trzech bohaterek.

Richman Alyson - Wojenna narzeczona

Wojna, miłość, cierpienie, rozłąka to częsty temat poruszany w literaturze. Taki temat porusza również książka „Wojenna narzeczona” Alyson Richman omawiana podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

"Lady M." - Ałbena Grabowska

Aby tradycji stało się zadość, przy słodkim pączku, w „tłusty czwartek” odbyło się spotkanie sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawianą lekturą była „Lady M.” Ałbeny Grabowskiej. Klubowicze określili ją jako powieść obyczajową z dużą dozą psychologii oraz elementami kryminału.

Mariusz Szczygieł - "Laska Nebeska"

     W czwartkowy wieczór, 31 stycznia , członkowie DKK spotkali się by podyskutować o książce Mariusza Szczygła Laska Nebeska i obyczajach naszych południowych sąsiadów.

„Wolna miłość” – Roma Ligocka

„Wolna miłość” Romy Ligockiej to kolejna lektura omawiana w grudniu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Jest to zbiór 28 felietonów, w których autorka chce podzielić się swoimi przemyśleniami z przeżywania mniej lub bardziej istotnych rzeczy.

Esesman i Żydówka - Justyna Wydra

W zimny listopadowy wieczór jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnych Klubów Książki spotkali się aby porozmawiać o książce „Esesman i Żydówka” Justyny Wydry.

Beatty Paul - "Sprzedawczyk"

W jesienny deszczowy wieczór, odbyło się kolejne miłe spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Łapach. Omawiana książka Beatty Paul pt. ”Sprzedawczyk” jest nagrodzona prestiżową nagrodą Man Brooker Prize, którą otrzymał autor w 2016 roku.

Bourdeaut Olivier - „Miłość i inne nieszczęścia”

Kolejny rok działalności łapskiego DDK już za nami. Jak to mamy w zwyczaju, ostatnie spotkanie przed wakacjami organizujemy poza biblioteką. Tym razem wybrałyśmy się do jednej z łapskich pizzerni aby porozmawiać o książce Oliviera Bourdeauta „Miłość i inne nieszczęścia”.

Dominik Rutkowski - „Zadry”

Jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się aby porozmawiać o książce Dominika Rutkowskiego „Zadry”.

Jacek Dehnel – „Balzakiania”

"Balzakiana" Jacka Dehnela to książka omawiana w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w miesiącu kwietniu. Jest to zbiór czterech opowiadań, zainspirowanych pisarstwem autora "Komedii ludzkiej".

Theresa Révay - „Biała wilczyca"

Pomimo ciągle jeszcze mroźnego powietrza czuć już lekki powiew wiosny za oknem. Dni stają się dłuższe, bardziej pogodnie, słoneczne i kolorowe.

Tom Michell - „Lekcje z pingwinem”.

Wiadomo od dawna, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy na pewno tylko pies? O innej, jakże ciekawej przyjaźni człowieka ze zwierzęciem, dowiedzieliśmy się na spotkaniu DKK omawiając książkę T. Michella pt. „Lekcje z pingwinem”.

Amelie Sobczak-Sabre – „Paryżanka”

Kolejny rok naszej działalności rozpoczęliśmy książką Amelie Sobczak-Sabre pt. „Paryżanka”. Piękna okładka, klimatyczny tytuł, a w środku, delikatnie mówiąc...

Jodi Picoult - „Deszczowa noc”

Życiem Camerona MacDonalda rządzi poczucie obowiązku. Jest szefem policji w małym miasteczku w stanie Massachusetts, zamieszkanym od pokoleń przez członków jednego szkockiego klanu, z którymi wiążą go więzy krwi i honoru.

Robert Gong - "Anielska etiuda"

W ostatni październikowy wieczór na spotkaniu sympatyków DKK rozmowa toczyła się na temat książki Roberta Gonga pt. „Anielska etiuda”. Książka, którą omawiałyśmy to według nas pisarski miszmasz.

Diane Chamberlain - "Milcząca siostra"

Kiedy szybko zapada zmierzch, kiedy wieczory stają się dłuższe, nadchodzi czas aby częściej sięgać po książki i zatracać się w ich treści. Jednym z takich wieczorów, podczas którego, jak zwykle, królowała książka, było czwartkowe spotkanie sympatyków DKK.