Dyskusyjny Klub Książki

Bogna Ziembicka - "Droga do Różan".

W majowe popołudnie na spotkaniu sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki omawialismy książkę Bogny Ziembickiej "Droga do Różan".Jest to romantyczna opowieść o miłości, przyjazni i rodzinie trzech bohaterek.

Richman Alyson - Wojenna narzeczona

Wojna, miłość, cierpienie, rozłąka to częsty temat poruszany w literaturze. Taki temat porusza również książka „Wojenna narzeczona” Alyson Richman omawiana podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

"Lady M." - Ałbena Grabowska

Aby tradycji stało się zadość, przy słodkim pączku, w „tłusty czwartek” odbyło się spotkanie sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawianą lekturą była „Lady M.” Ałbeny Grabowskiej. Klubowicze określili ją jako powieść obyczajową z dużą dozą psychologii oraz elementami kryminału.

Mariusz Szczygieł - "Laska Nebeska"

     W czwartkowy wieczór, 31 stycznia , członkowie DKK spotkali się by podyskutować o książce Mariusza Szczygła Laska Nebeska i obyczajach naszych południowych sąsiadów.

„Wolna miłość” – Roma Ligocka

„Wolna miłość” Romy Ligockiej to kolejna lektura omawiana w grudniu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Jest to zbiór 28 felietonów, w których autorka chce podzielić się swoimi przemyśleniami z przeżywania mniej lub bardziej istotnych rzeczy.

Esesman i Żydówka - Justyna Wydra

W zimny listopadowy wieczór jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnych Klubów Książki spotkali się aby porozmawiać o książce „Esesman i Żydówka” Justyny Wydry.

Beatty Paul - "Sprzedawczyk"

W jesienny deszczowy wieczór, odbyło się kolejne miłe spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Łapach. Omawiana książka Beatty Paul pt. ”Sprzedawczyk” jest nagrodzona prestiżową nagrodą Man Brooker Prize, którą otrzymał autor w 2016 roku.

Bourdeaut Olivier - „Miłość i inne nieszczęścia”

Kolejny rok działalności łapskiego DDK już za nami. Jak to mamy w zwyczaju, ostatnie spotkanie przed wakacjami organizujemy poza biblioteką. Tym razem wybrałyśmy się do jednej z łapskich pizzerni aby porozmawiać o książce Oliviera Bourdeauta „Miłość i inne nieszczęścia”.

Dominik Rutkowski - „Zadry”

Jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się aby porozmawiać o książce Dominika Rutkowskiego „Zadry”.

Jacek Dehnel – „Balzakiania”

"Balzakiana" Jacka Dehnela to książka omawiana w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w miesiącu kwietniu. Jest to zbiór czterech opowiadań, zainspirowanych pisarstwem autora "Komedii ludzkiej".

Theresa Révay - „Biała wilczyca"

Pomimo ciągle jeszcze mroźnego powietrza czuć już lekki powiew wiosny za oknem. Dni stają się dłuższe, bardziej pogodnie, słoneczne i kolorowe.

Tom Michell - „Lekcje z pingwinem”.

Wiadomo od dawna, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy na pewno tylko pies? O innej, jakże ciekawej przyjaźni człowieka ze zwierzęciem, dowiedzieliśmy się na spotkaniu DKK omawiając książkę T. Michella pt. „Lekcje z pingwinem”.

Amelie Sobczak-Sabre – „Paryżanka”

Kolejny rok naszej działalności rozpoczęliśmy książką Amelie Sobczak-Sabre pt. „Paryżanka”. Piękna okładka, klimatyczny tytuł, a w środku, delikatnie mówiąc...

Jodi Picoult - „Deszczowa noc”

Życiem Camerona MacDonalda rządzi poczucie obowiązku. Jest szefem policji w małym miasteczku w stanie Massachusetts, zamieszkanym od pokoleń przez członków jednego szkockiego klanu, z którymi wiążą go więzy krwi i honoru.

Robert Gong - "Anielska etiuda"

W ostatni październikowy wieczór na spotkaniu sympatyków DKK rozmowa toczyła się na temat książki Roberta Gonga pt. „Anielska etiuda”. Książka, którą omawiałyśmy to według nas pisarski miszmasz.

Diane Chamberlain - "Milcząca siostra"

Kiedy szybko zapada zmierzch, kiedy wieczory stają się dłuższe, nadchodzi czas aby częściej sięgać po książki i zatracać się w ich treści. Jednym z takich wieczorów, podczas którego, jak zwykle, królowała książka, było czwartkowe spotkanie sympatyków DKK.

Ralf Rothmann - "Umrzeć na wiosnę"

Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawianą lekturą była książka Ralfa Rothmanna pt. „Umrzeć na wiosnę”. Jest to historia dwóch chłopców, wcielonych pod koniec 1944 roku do Waffen SS.