Dyskusyjny Klub Książki

Bourdeaut Olivier - „Miłość i inne nieszczęścia”

Kolejny rok działalności łapskiego DDK już za nami. Jak to mamy w zwyczaju, ostatnie spotkanie przed wakacjami organizujemy poza biblioteką. Tym razem wybrałyśmy się do jednej z łapskich pizzerni aby porozmawiać o książce Oliviera Bourdeauta „Miłość i inne nieszczęścia”.

Dominik Rutkowski - „Zadry”

Jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się aby porozmawiać o książce Dominika Rutkowskiego „Zadry”.

Jacek Dehnel – „Balzakiania”

"Balzakiana" Jacka Dehnela to książka omawiana w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki w miesiącu kwietniu. Jest to zbiór czterech opowiadań, zainspirowanych pisarstwem autora "Komedii ludzkiej".

Theresa Révay - „Biała wilczyca"

Pomimo ciągle jeszcze mroźnego powietrza czuć już lekki powiew wiosny za oknem. Dni stają się dłuższe, bardziej pogodnie, słoneczne i kolorowe.

Tom Michell - „Lekcje z pingwinem”.

Wiadomo od dawna, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy na pewno tylko pies? O innej, jakże ciekawej przyjaźni człowieka ze zwierzęciem, dowiedzieliśmy się na spotkaniu DKK omawiając książkę T. Michella pt. „Lekcje z pingwinem”.

Amelie Sobczak-Sabre – „Paryżanka”

Kolejny rok naszej działalności rozpoczęliśmy książką Amelie Sobczak-Sabre pt. „Paryżanka”. Piękna okładka, klimatyczny tytuł, a w środku, delikatnie mówiąc...

Jodi Picoult - „Deszczowa noc”

Życiem Camerona MacDonalda rządzi poczucie obowiązku. Jest szefem policji w małym miasteczku w stanie Massachusetts, zamieszkanym od pokoleń przez członków jednego szkockiego klanu, z którymi wiążą go więzy krwi i honoru.

Robert Gong - "Anielska etiuda"

W ostatni październikowy wieczór na spotkaniu sympatyków DKK rozmowa toczyła się na temat książki Roberta Gonga pt. „Anielska etiuda”. Książka, którą omawiałyśmy to według nas pisarski miszmasz.

Diane Chamberlain - "Milcząca siostra"

Kiedy szybko zapada zmierzch, kiedy wieczory stają się dłuższe, nadchodzi czas aby częściej sięgać po książki i zatracać się w ich treści. Jednym z takich wieczorów, podczas którego, jak zwykle, królowała książka, było czwartkowe spotkanie sympatyków DKK.

Ralf Rothmann - "Umrzeć na wiosnę"

Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawianą lekturą była książka Ralfa Rothmanna pt. „Umrzeć na wiosnę”. Jest to historia dwóch chłopców, wcielonych pod koniec 1944 roku do Waffen SS.

Dyskusyjny Klub Książki w Łapach wyróżniony

W  Książnicy Podlaskiej w Białymstoku 21.04.2017 roku odbyło się szkolenie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki oraz zainteresowanych bibliotekarzy województwa podlaskiego. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności klubów DKK w ubiegłym roku oraz nakreślenie perspektyw ich funkcjonowania w przyszłości.

"Były sobie świnki trzy" - Olgi Rudnickiej

W miesiącu kwietniu, na kolejnym spotkaniu DKK omawianą lekturą była powieść Olgi Rudnickiej pt. "Były sobie świnki trzy". To historia trzech przyjaciółek Jolki, Kamy i Martusi: żon przy mężach, które wiedzą że ich czas świetności i spokoju małżeńskiego przemija.

„Dziecko Noego” - Érica-Emmanuela Schmitta

Lekturą omawianą w marcu w ramach DKK była książka Erica-Emmanuela Schmitta „Dziecko Noego”. Powieść ta to niezwykła, a zarazem prawdziwa historia małego, żydowskiego chłopca Josepha.

„Kobiety z domu Soni” Sabiny Czupryńskiej.

W ostatni lutowy czwartek miesiąca, jak zwykle miłośniczki dobrej książki i kawy spotkały się w Dyskusyjnym Klubie Książki. Ponieważ był to „tłusty czwartek”, jak nakazuje tradycja, na naszym stole pojawiły się pączki. Tym razem rozmawiałyśmy o powieści Sabiny Czupryńskiej „Kobiety z domu Soni”.

Jacek Hugo-Bader „Biała gorączka”

Podczas styczniowego spotkania DKK przedmiotem rozmowy były reportaże Jacka Hugo-Badera zebrane w tomie „Biała gorączka”, a mówiące o współczesnej Rosji.  

Maria Nurowska - "Bohaterowie są zmęczeni"

Trochę nietypowo bo w pierwszy czwartek miesiąca stycznia odbyło się spotkanie sympatyków DKK. Omawianą książką była biografia braci Niemczyków pt. „Bohaterowie są zmęczeni” Marii Nurowskiej.

Camilla Lackberg - „Zamieć śnieżna i woń migdałów”

Jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy łapskiego DKK spotkali się aby porozmawiać o książce „Zamieć śnieżna i woń migdałów” Camilli Lackberg. Jest to opowiadanie zupełnie inne niż powieści autorki, nie tylko pod względem treści ale nawet objętościowo.

Haruki Murakami - „Po zmierzchu”

Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych podczas październikowego spotkania rozmawiały o książce japońskiego pisarza, eseisty i tłumacza literatury amerykańskiej Haruki Murakamiego pt. „Po zmierzchu”.