Uniwersystet III Wieku

Wykład prof. Anny Janickiej pt. „Los kobiety piszącej w XIX w.”

W roku 2018 przepada 100-lecie nadania praw wyborczych kobietom w Polsce. Z okazji tej rocznicy 8 marca b.r. studenci stowarzyszenia UTW w Łapach spotkali się na wykładzie prof. Anny Janickiej pt. „Los kobiety piszącej w XIX w.” Jak radziły sobie panie w tym zawodzie na przełomie XIX i XX wieku dowiedzieliśmy się poznając życie i twórczość Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej i Gabrieli Zapolskiej.

Wykład Grzegorza Perkowskiego pt. ,,Śpiewać dziecku. Dlaczego ? Jak? Co?”

,,Ile razy mówisz, tyle śpiewaj”

Tymi słowami podsumował swoją teorię na temat uczenia się muzyki przez dzieci, amerykański profesor – Edwin E. Gordon. To właśnie jego metody kształcenia muzycznego dotyczyły ostatnie zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się 08.02. br. w łapskim Domu Kultury.

Podsumowanie ministerialnego projektu przez łapskich słuchaczy UTW w Boćkach

W dniu 25.11.2017 przedstawiciele Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach wzięli udział w konferencji i podsumowującej projek pt. „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu” realizowanego przez Instytut Działalności Publicznej w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Od projektu do… projektu

„ Jeszcze w zielone gramy, choć skroń niejedna siwa (…)
Jeszcze w zielone gramy, chęć życia nam nie zbrzydła…”

                                                  Wojciech Młynarski   

 

W grudniu b.r. odbędzie się Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach, na którym wybrane zostaną nowe władze. To świetna okazja nie tylko do podsumowania kadencji obecnego zarządu, ale także popularyzacji idei uniwersytetów trzeciego wieku. „Zapraszamy w swoje szeregi wszystkich seniorów z terenu miasta i gminy Łapy.

Członkowie UTW w Łapach kończą kolejny rok działalności

W dniu 08.06.2017 w sali Inkubatora Przedsiębiorczości członkowie Stowarzyszenia UTW zakończyli rok akademicki 2016/2017. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz - Urszula Jabłońska, dyrektor Biblioteki Publicznej – Barbara Bajda, dyrektor Inkubatora Przedsiębiorczości – Magdalena Perkowska – Szymanowicz.