Ruszyły już zajęcia dla seniorów realizowane w ramach projektu pt. „Czas darowany nam - aktywność fizyczna seniorów”

Wakacje za nami – grupa łapskich seniorów i słuchaczy UTW, uczestników projektu „Czas darowany nam - aktywność fizyczna seniorów” zainaugurowała projekt, wspófinansowany z budżetu Miasta Łapy w ramach zadania publicznego dotyczącego działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Wszystkich uczestników sportowego spotkania na łapskim stadionie powitała piękna, słoneczna pogoda, a przybyły Burmistrz Łap zapewnił, że jest gorącym zwolennikiem aktywności, edukacji i uczestnictwa w życiu społecznym seniorów. Były spacery z „kijami”, rzucanie lotką do celu, przeciąganie liny, a przy tym dużo dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Ognisko, pieczone kiełbaski i ludowe przyśpiewki ukoronowały sportowe zmagania uczestników. Zarząd UTW dziękuje pracownikom Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach za przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Celem projektu jest przede wszystkim podniesienie wiedzy i motywacji do uprawiania sportu wśród seniorów Miasta i Gminy Łapy oraz słuchaczy Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych działaniach:
- jednodniowej turystycznej wycieczce pt. "Śladami mazowieckich przodków" (październik)
- wykładzie pt. "Ruszaj się - bądź aktywny, ciesz się zdrowiem" (listopad)
- wyjeździe na kręgle (grudzień)
Więcej informacji można uzyskać w biurze UTW ul. Matejki 19 (byłe Gimnazjum), w każdą środę w godzinach od 10:00 – 12:00 lub tel. 792 952 017.