Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek i podsumowanie konkursu „Dawno , dawno temu… czyli podanie lub legenda małej Ojczyzny”

12 listopada br. gościem łapskiej biblioteki była Justyna Bednarek, autorka wielu książek dla dzieci, m.in. „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Impreza połączona była z rozstrzygnięciem i wręczeniem nagród w konkursie ph. „Dawno , dawno temu… czyli podanie lub legenda małej Ojczyzny”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie legendy w dwuosobowych zespołach, w których jedna osoba miała za zadanie napisanie podania nawiązującego do historii małej Ojczyzny. Z kolei druga osoba miała zilustrować tekst koleżanki lub kolegi. W konkursie wzięło udział 26 osób z Gminy Łapy. W wyniku obrad jury przyznało 3 nagrody i 1 wyróżnienie. Nagrody otrzymali: Maria Kruszewska, Natalia Petelska - Szkoła Podstawowa Nr 1, Błażej Koc, Klaudia Janowik -Szkoła Podstawowa Nr 2, Zofia Karasiewicz, Natalia Łapińska - Szkoła Podstawowa Nr 2 oraz wyróżnienie: Piotr Kulwicki, Karolina Łapińska -Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej. Osoby, które otrzymały nagrody zostały zakwalifikowane na eliminacje powiatowe, które odbędą się w Poświętnem. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na kolejny punkt programu – spotkanie z Justyną Bednarek, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Łapach. Wizyta autorki było okazją do poznania jej twórczości, zaprzyjaźnienia się z bohaterami książek, które napisała oraz wysłuchania kilku opowiadań. Pani Justyna jak sama o sobie mówi pisarką jest od niedawna, chociaż od dzieciństwa miała zawsze takie marzenie. Zdążyła już wydać około 40 książek. Mimo, że jej staż pisarski jest krótki to dorobek ogromny. Jedna z pozycji - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” znalazła się w kanonie lektur szkolnych. Poza rozmową z dziećmi była też część twórcza, w której uczestnicy mieli za zadanie narysować swoją skarpetkę i wymyślić jej ciekawą przygodę. Na zakończenie można było kupić książki i otrzymać autograf pisarki.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa serdeczne podziękowanie Dyrekcji i Bibliotece Szkolnej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach za wsparcie organizacyjne, Pani Kierownik Biblioteki Powiatowej za umożliwienie spotkania z Justyną Bednarek oraz wszystkim uczestnikom i nauczycielom za aktywny udział w konkursie literacko-plastycznym.