Ilona Gołębiewska na spotkaniu autorskim w Łapach

W środę, 12 lutego w Bibliotece Publicznej w Łapach mieliśmy okazję gościć znaną pisarkę Ilonę Gołębiewską. Ma ona w swoim dorobku kilka bestsellerowych powieści obyczajowych, jest także autorką artykułów naukowych, baśni, bajek, a także opowiadań dla dzieci i młodzieży. Pisarka przybliżyła zebranym gościom swój warsztat pracy. Zdradziła tajniki poszukiwania nowych pomysłów do kolejnych powieści. Ujawniła własny styl tworzenia, czyli kiedy i jak pisze oraz sprawdzone sposoby na kreatywne myślenie. Opowiedziała o codziennej pracy nad książką, jak się tworzy fabułę i konstruuje bohaterów. Dowiedzieliśmy się także jak radzi sobie z negatywnymi ocenami ze strony czytelników. Szczególne zainteresowanie wśród obecnych wzbudził temat procesu wydawniczego w Polsce. Wiele z zadanych pytań dotyczyło drogi, jaką przechodzi książka od napisania do czasu ukazania się jej na rynku. Czytelników ciekawiły etapy redakcji i korekty, składu, grafiki i druku. Pytali o rolę autorki w procesie przygotowania okładki oraz jak wygląda promocja gotowej już książki. Urok osobisty młodej i utalentowanej pisarki niewątpliwie sprawił, że spotkanie było niezwykle ciekawe i inspirujące.
Na zakończenie Ilona Gołębiewska otrzymała bukiet kwiatów oraz serce z piernika. Podpisała także swoje książki, które znajdują się w zbiorach naszej biblioteki.
Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy z Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego. Obecna na spotkaniu Pani Małgorzata Rokicka-Szymańska, Kierownik tej placówki, złożyła gratulacje nowo powołanej Dyrektor Biblioteki Publicznej w Łapach Pani Małgorzacie Roszkowskiej oraz podziękowała wszystkim zebranym za przybycie.