„Książki naszego dzieciństwa” - wystawa w bibliotece

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci proponujemy powrót do wspomnień, w świat dziecięcych książek i zabawek.
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy zorganizowana została niecodzienna wystawa ph „Książki naszego dzieciństwa” prezentująca ulubione lektury i zabawki z dzieciństwa naszych Rodziców i Dziadków. Ekspozycja przedstawia starsze egzemplarze książek dla dzieci, które dziś wracają do nas w postaci wznowień wydawniczych. Chętnie wracamy bowiem do lektur sprzed lat, nie tylko z sentymentu ale i z uznania dla talentu twórców, piękna słowa i obrazu. Z wystawowych ram spoglądają na nas między innymi: Słoń Trąbalski, Koziołek Matołek, Pyza na polskich dróżkach, Kubuś Puchatek i wiele innych kochanych przez pokolenia dzieł literackich. Wróćmy więc pamięcią do dzieciństwa i nie pozwólmy, by nasze ulubione książki i zabawki odeszły w zapomnienie. Do zwiedzania zapraszamy całe rodziny, ponieważ książki dziecięce integrują pokolenia.
Wystawę „Książki naszego dzieciństwa” można oglądać do 27 kwietnia w holu na I piętrze Biblioteki w godzinach otwarcia placówki.

Serdecznie zapraszamy.