Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym

Kontakt:

tel. 85 715 54 05
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bibliotekarz:

Barbara Łapińska

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek 8:00-16:00
Wtorek nieczynne
Środa nieczynne
Czwartek 8:00-16:00
Piątek nieczynne
Sobota nieczynne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym mieści się w budynku Szkoły Podstawowej. Pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej świadczą o tym, że powstała ona w 1967 roku. Początkowo była to Gromadzka Biblioteka Publiczna w Gąsówce Oleksin następnie została przekształcona w filię.
Czytelnicy Biblioteki to mieszkańcy Daniłowa i okolic - osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Biblioteka współpracuje z miejscowym przedszkolem, które mieści się w tym samym budynku. Dla dzieci organizowane są spotkania z książką, warsztaty plastyczno-literackie, głośne czytanie. Filia Biblioteczna z zaangażowaniem promuje projekt: „Mała książka – wielki człowiek”. Ponadto bierze udział w takich akcjach jak : „Cała Polska czyta dzieciom” czy Tydzień Bibliotek, organizuje wystawki, działania promujące książkę, zachęca do udziału w konkursach powiatowych i lokalnych.
Księgozbiór biblioteki liczy ponad 9000 woluminów. Oprócz książek do domu wypożyczane są również czasopisma. Osoby słabowidzące mogą korzystać z Czytaka. W placówce są dostępne 2 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Biblioteka pracuje w systemie MAK + do którego regularnie wprowadzane są zbiory.
Propagowanie czytelnictwa odbywa się w Internecie i na profilu Facebooka, gdzie umieszczane są posty i informacje o działalności biblioteki.

 

ScreenHunter 85 ScreenHunter 86

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE - ZAPRASZAMY

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza młodych czytelników do udziału w zajęciach, zorganizowanych w ramach akcji „Ferie w bibliotece”. W dniach 20 stycznia - 02 luty 2020 r., w bibliotece głównej (przy ulicy Matejki 19) oraz filiach wiejskich czeka na was moc atrakcji: warsztaty kulinarne, teatralne, zajęcia literackie, plastyczne, wspólne czytanie książek, gry i zabawy ruchowe, karnawałowy bal postaci z bajek, ognisko oraz kolorowe planszówki. Zostawcie nudę w domu i przyjdźcie do biblioteki. Zapraszamy serdecznie.
Szczegóły na plakatach :

Wakacje w bibliotece w Daniłowie Dużym

    W Filii Bibliotecznej w Daniłowie Dużym na przełomie lipca i sierpnia prowadzone były zajęcia wakacyjne dla dzieci związane z książką. Uczestnicy rozwijali zdolności plastyczne, wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, labiryntów i rebusów.       

Czytaj więcej...

Ferie fanaberie w bibliotece w Daniłowie Dużym

   Tegoroczne ferie zimowe, czas beztroskich zabaw już za nami. W tych dniach do biblioteki na zimowe zajęcia uczęszczała grupa czytelników, którzy brali udział w wielu ciekawych zabawach. Dzieci uczestniczyły w grach ruchowych oraz w wielu innych atrakcjach, które rozwijały ich wyobraźnię, kreatywność, pobudzały do działania i zdrowej rywalizacji.      

Czytaj więcej...