Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej

Kontakt:

tel. 85 715 24 41
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bibliotekarz:

Barbara Łapińska

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek nieczynne
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek nieczynne
Piątek 10:00 -18:00
Sobota nieczynne

Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej jest jedną z trzech filii Biblioteki Publicznej Miasta i gminy Łapy. Pomieszczenie biblioteczne o powierzchni 54 m 2, będące jednocześnie wypożyczalnią i czytelnią, znajduje się w budynku WDK. Posiada oddzielne wejście.

Historia Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej sięga roku 1960, od kiedy są pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej.

Użytkownikami placówki są: uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej, uczniowie szkół średnich, studenci oraz mieszkańcy okolicznych wsi. W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek więc każdy może swobodnie wybrać literaturę w miarę swoich potrzeb i zainteresowań. Filia pełni ważną funkcję w swoim środowisku. Indywidualnie oraz we współpracy ze szkołą i Wiejskim Domem Kultury organizuje różne ciekawe spotkania, konkursy, imprezy czytelnicze, organizuje czas wolny dzieciom podczas wakacji i ferii zimowych. Ważne wydarzenia i rocznice literackie są propagowane poprzez wystawy i gazetki tematyczne. Biblioteka bierze także udział w istotnych ogólnopolskich akcjach i projektach czytelniczych takich jak: „Noc Bibliotek”, ”Tydzień Bibliotek”, „Cała Polska czyta dzieciom”, „Mała książka - wielki człowiek”.

Upowszechnianie czytelnictwa odbywa się również w Internecie na profilu filii na Facebooku, gdzie publikowane są posty dotyczące sławnych pisarzy, rocznic literackich, aktualności z życia biblioteki.

Księgozbiór filii liczy ponad 9000 woluminów. Wypożyczane są nie tylko książki ale również czasopisma dostosowane do potrzeb środowiska.

W Filii są dostępne 3 stanowiska do bezpłatnego korzystania z Internetu.

Zbiory są wprowadzane do systemu komputerowego MAK+, wkrótce także obsługa czytelników również będzie odbywać się w tym programie.

Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej jest nie tylko przestrzenią służącą wypożyczaniu książek i czasopism lecz także miejscem spotkań, rozmów o literaturze, sztuce i edukacji.

   ScreenHunter 114  ScreenHunter 113 20201124 084339 20201124 084159

Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej wzięła udział w „V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady”

Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej wzięła udział w „V Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady”. Uczniowie z pobliskiej szkoły podstawowej, z klas V – VIII wybrali sobie z poszczególnych książek M. Musierowicz krótkie fragmenty, a następnie zaprezentowali się czytając je i jednocześnie nagrywając filmik. Wszystkie nagrania zostały opracowane i w formie specjalnej relacji wysłane jako zgłoszenie na konkurs ogłoszony przez wydawnictwo Akapit Press.

„Wojna widziana oczami dziecka”

25 września, w ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej Filia Biblioteczna przy współpracy z Biblioteką Szkolną i Wiejskim Domem Kultury w Płonce Kościelnej zorganizowała spotkanie tematyczne ph „Wojna widziana oczami dziecka”. W imprezie wzięli udział uczniowie klas II i III szkoły podstawowej.

Czytaj więcej...

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE - ZAPRASZAMY

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza młodych czytelników do udziału w zajęciach, zorganizowanych w ramach akcji „Ferie w bibliotece”. W dniach 20 stycznia - 02 luty 2020 r., w bibliotece głównej (przy ulicy Matejki 19) oraz filiach wiejskich czeka na was moc atrakcji: warsztaty kulinarne, teatralne, zajęcia literackie, plastyczne, wspólne czytanie książek, gry i zabawy ruchowe, karnawałowy bal postaci z bajek, ognisko oraz kolorowe planszówki. Zostawcie nudę w domu i przyjdźcie do biblioteki. Zapraszamy serdecznie.
Szczegóły na plakatach :