Uniwersystet III Wieku

Karnawałowe spotkanie studentów UTW

W dniu 13 lutego 2020 r. członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku spotkali się w restauracji „Łapianka” na wieczorku karnawałowym. Świętowano walentynki i tłusty czwartek.

„Odkrywamy Łapy na nowo - rozmowy o historii"

UWAGA! Zmiana tematu spotkania z cyklu „Odkrywamy Łapy na nowo - rozmowy o historii"

21 lutego br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy oraz Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” zapraszają na spotkanie z cyklu „Odkrywamy Łapy na nowo - rozmowy o historii" pt. „Piotr Kretowicz – człowiek sportu”. Z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się zaplanowany na ten dzień wykład poświęcony postaci Kacpra Rogowskiego, który zaproponujemy Państwu w innym terminie.

„Cud na Wisłą” – wykład dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

     W 2019 roku polscy parlamentarzyści ustanowili patronaty na rok 2020. Izba podjęła m.in. uchwałę ustanawiającą 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej, decydującego starcia wojny polsko-bolszewickiej.

                                                                                            

„Wśród nocnej ciszy” - Wigilia Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

„W tę nadchodzącą świętą noc miłości, noc przebaczenia, noc kiedy «Bóg się rodzi, moc truchleje» życzę wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle Wam łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, a święta niech będą prawdziwym, duchowym, chrześcijańskim przeżyciem i spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia”.

Wycieczka łapskich seniorów „Śladami mazowieckich przodków”.

Wrzesień to pora kalendarzowej jesieni, kolorowej, romantycznej pory roku. Wieczory stają się coraz dłuższe, drzewa mienią się cudownymi barwami, a w niektórych sercach zaczyna gościć nostalgia za minionym.
16 października beneficjenci projektu „Czas darowany nam - aktywność fizyczna seniorów” wyruszyli w nastrojową wycieczką do Ciechanowa, Opinogóry i Przasnysza.