Uniwersystet III Wieku

Wycieczka łapskich seniorów „Śladami mazowieckich przodków”.

Wrzesień to pora kalendarzowej jesieni, kolorowej, romantycznej pory roku. Wieczory stają się coraz dłuższe, drzewa mienią się cudownymi barwami, a w niektórych sercach zaczyna gościć nostalgia za minionym.
16 października beneficjenci projektu „Czas darowany nam - aktywność fizyczna seniorów” wyruszyli w nastrojową wycieczką do Ciechanowa, Opinogóry i Przasnysza.

Rusza nowy projekt dla seniorów pt. „Czas darowany nam - aktywność fizyczna seniorów”

We wrześniu 2019r. ruszył nabór do projektu wspófinansowanego z budżetu Miasta Łapy w ramach zadania publicznego dotyczącego działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Realizatorem działań projektowych jest Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łapach, które powstało i działa przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy od 2009 roku.

Majówka studentów UTW na Ziemi Piskiej

W dniu 17 maja 2019 studenci UTW wzięli udział w wycieczce. Na początku pojechaliśmy do Pisza.  W pięknym ratuszu zwiedziliśmy Muzeum, które powstało dzięki Towarzystwu Miłośników Ziemi Piskiej w roku 1969.

VII Marsz Nordic Walking studentów UTW 2019r.

W dniu 11.05.2019 r. o godz. 11:00 członkowie UTW w Łapach włączyli się do ogólnopolskiej akcji „VII Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2019 roku” organizowanej przez Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” UTW w Wejherowie.

Wykład Doroty Kondratiuk pt. „Związki Józefa Piłsudskiego z Łapami”

W dniu 9.05.2019 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbył się kolejny – comiesięczny wykład, w którym uczestniczyli członkowie UTW w Łapach. Wykład pt. „Związki Józefa Piłsudskiego z Łapami” wygłosiła pani Dorota Kondratiuk dyr. Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.