Uniwersystet III Wieku

VI Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych online

VI Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych pod hasłem „Łączymy pokolenia w działaniu” odbędzie się w czwartek, 29 października, w Sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, ale ze względu na pandemię COVID-19 bez udziału publiczności.

Internetowy poradnik dla aktywnych seniorów

Osoby starsze, zwłaszcza te z przewlekłymi chorobami, są bardziej narażone na zarażenie wirusem COVID-19, a jednocześnie, jak wynika z badań, największym ich problemem jest poczucie osamotnienia.

Karnawałowe spotkanie studentów UTW

W dniu 13 lutego 2020 r. członkowie Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku spotkali się w restauracji „Łapianka” na wieczorku karnawałowym. Świętowano walentynki i tłusty czwartek.

„Odkrywamy Łapy na nowo - rozmowy o historii"

UWAGA! Zmiana tematu spotkania z cyklu „Odkrywamy Łapy na nowo - rozmowy o historii"

21 lutego br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy oraz Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” zapraszają na spotkanie z cyklu „Odkrywamy Łapy na nowo - rozmowy o historii" pt. „Piotr Kretowicz – człowiek sportu”. Z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się zaplanowany na ten dzień wykład poświęcony postaci Kacpra Rogowskiego, który zaproponujemy Państwu w innym terminie.

„Cud na Wisłą” – wykład dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

     W 2019 roku polscy parlamentarzyści ustanowili patronaty na rok 2020. Izba podjęła m.in. uchwałę ustanawiającą 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej, decydującego starcia wojny polsko-bolszewickiej.

                                                                                            

„Wśród nocnej ciszy” - Wigilia Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

„W tę nadchodzącą świętą noc miłości, noc przebaczenia, noc kiedy «Bóg się rodzi, moc truchleje» życzę wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny na każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle Wam łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, a święta niech będą prawdziwym, duchowym, chrześcijańskim przeżyciem i spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia”.