Seniorzy grają w kręgle - projekt „Czas darowany nam – aktywność fizyczna seniorów”

Wyjazd 5 grudnia do białostockiej kręgielni był ostatnim działaniem w ramach projektu „Czas darowany nam – aktywność fizyczna seniorów”. Zadanie realizowane przez seniorów miasta i gminy Łapy oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku zakładało aktywność fizyczną i profilaktykę zdrowotną osób starszych.
Po przyjeździe do kręgielni seniorzy podzielili się na dwie grupy. Jedni próbowali swoich sił grając w bilard, drudzy rozpoczęli rozgrywki bowlingowe. Bowling czyli gra w kręgle, to atrakcyjna dyscyplina, zmuszająca do aktywności ruchowej, a koncentracja i precyzja decydują o zwycięstwie. Zawodnicy byli bardzo zaabsorbowani grą, a myśli ich skupiały się na tym, jak precyzyjnie strącić kręgle. Nie mniej emocji dostarczyła seniorom gra w bilard, która była doskonałym pretekstem do towarzyskich rozmów. Przymiarka do celnego uderzenia wymuszała na graczu skupienie wzroku i skoncentrowanie uwagi. Obie gry to prozdrowotny sposób na przedłużenie sprawności fizycznej na tak długo, jak to tylko możliwe.
Według uczestników wyjazd był doskonałą inicjatywą. Dostarczył wiele emocji, zapewnił nie tylko ruch, ale również integrację grupy. Realizowane wspólnie z łapską biblioteką zadanie było ciekawym pomysłem, w które warto było zainwestować.
Zapraszamy wszystkich seniorów na inne, równie ciekawe działania w ramach kolejnych projektów.