Łapski Uniwersytet III Wieku - inauguracja roku akademickiego 2011/2012

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy uroczystym Gaudeamus w wykonaniu chóru „Łapskie Nutki” zainaugurowano rok akademicki 2011/2012 łapskiego Uniwersytetu III Wieku.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor biblioteki Józefa Bajda witając czcigodnych studentów i zaproszonych gości. Obecny na uroczystości burmistrz Łap Zdzisław Jabłoński wygłosił krótkie przemówienie i życzył słuchaczom satysfakcji czerpanej z edukacji w nadchodzącym roku akademickim. Pierwszy wykład w nowym roku przeprowadził Włodzimierz Plewczyński, dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta CenterNet S.A. pt. „Telefon komórkowy – współczesne narzędzie komunikacji”. Podczas ciekawego wykładu prelegent przybliżył historię komunikacji, omówił wielorakie pakiety, abonamenty, prepaidy, poruszył tematykę telefonicznego savoir-vivre, a przez to uświadomił słuchaczom, iż telefon komórkowy stał się atrybutem współczesnego człowieka, bez którego trudno sobie wyobrazić obecny świat i jest najbardziej powszechną formą komunikowania mobilnego. Telefony zdołały zupełnie odmienić nasze codzienne życie, a coraz więcej narzędzi i aplikacji, które zawierają w swoim wnętrzu w znaczny stopniu ułatwia nam funkcjonowanie.
Nasz Uniwersytet rozpoczął trzeci rok swojej działalności. Skupia wielu słuchaczy poszerzających swoją wiedzę, rozwijających umiejętności i zdolności. Z roku na rok powiększa się nam grono studentów, których pomysłem na życie jest młodość, potrzeba przebywania razem, radość i energia.