Kaczkowski Jan - Grunt pod nogami

Grunt to twardo stąpać po ziemi i nie przestawać patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać - zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje.

Ks. Jan Kaczkowski był doktorem nauk teologicznych, bioetykiem, vlogerem, organizatorem i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Zmarł w wielkanocny poniedziałek - 28.03.2016 roku po długiej walce z nowotworem - glejakiem mózgu. Z chorobą walczył od 2012 roku.

Na podstawie rozmów z nim powstały książki „Szału nie ma, jest rak" i „Życie na pełnej petardzie". Jego najnowsza książka, wydana w tym roku, to „Grunt pod nogami". Ksiądz Kaczkowski wygłosił setki kazań w całej Polsce i poza jej granicami. Książka ta to wybór tych, które jego zdaniem najlepiej pokazują najbliższe mu tematy: wierność sumieniu, odwaga, wewnętrzna uczciwość, pokonywanie własnych słabości, budowanie bliskości i autentycznych relacji. Niezależnie od tego, czy były wygłoszone dla tłumów, które przychodziły na jego msze, czy dla pacjentów hospicjum w Pucku i ich rodzin, widzimy w nich księdza Jana, który dzielił się tym, co dla niego najważniejsze.