Nowości wydawnicze dla dzieci

Dowcipna powieść kryminalna o niepokornej uczennicy na tropie szkolnej intrygi. Lotka ma jedenaści lat, chodzi do piątej klasy i lubi ubierać się na czarno. Wtedy łatwiej jej wtapiać się w tło i udawać cień. Na przykład na lekcji, gdy zaczyna się odpytywanie, a ona chce spokojnie poczytać pod ławką powieść o przygodach inspektora Mrocka, który rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy seria dziwnych wypadków wywraca życie szkoły do góry nogami, to właśnie Lotka staje się główną podejrzaną. Czy uda jej się przeprowadzić śledztwo na miarę Mrocka i wykryć prawdziwego sprawcę?

 

Nina Lussa - Stella, Pikuś i przyjaźń

"Stella, Pikuś i przyjaźń" to historia o malutkiej Stelli i jej piesku Pikusiu, którzy razem odkrywają świat. I jest im całkiem wesoło!Każdy umie mówić w języku przyjaźni. Nawet jeśli nie zna polskiego, jak mała sąsiadka Stelli. Nawet jeśli opowiada o czymś całkowicie nieznanym dzieciom – jak czasy, w których urodziła się babunia. I Ananti, i prababcia Malinka są takie inne od Stelli! Okazuje się, że przebywanie z nimi to wspaniała przygoda. Kto by się spodziewał?

 

Małgorzata Swędrowska - Moja mama, mój tata

Moja mama, mój tata" to wyjątkowa publikacja książkowa o roli rodziców w każdej rodzinie. Małgorzata Swędrowska pozwoli Ci poznać dwa skrajnie różne punkty widzenia: dziecka i każdego z rodziców. Bez mamy i taty nie byłoby rodziny - a przynajmniej nie takiej kompletnej, w której dziecko zwykło się wychowywać. Co należałoby zrobić, aby stać się dobrym rodzicem? W jaki sposób najmłodsi postrzegają swoich rodziców? Na co zwracają uwagę? Czy w ogóle wartościują myśląc o swoich relacjach z dorosłymi? Z jednej strony to dziecko spogląda na świat. Buduje proste zdania, nie roztrząsa każdej sprawy, podchodzi do wszystkiego bez zastanowienia. Z drugiej strony to rodzic chce się wykazać, jak najlepiej spełnić swoje zadanie względem dziecka. Próbując osiągnąć doskonałość, stale boi się, że coś robi nie tak i ciągle o czymś zapomina? Autorka książki "Moja mama, mój tata" chce jednak dowartościować zarówno mamę, jak i tatę, aby mogli zmienić w swoim życiu to, co nie jest jeszcze w stu procentach idealne i móc nazwać siebie wreszcie dobrym rodzicem.

Kimberly Brubaker Bradley - Wojna, którą w końcu wygrałam

W drugiej części obsypanej nagrodami „Wojny, która ocaliła mi życie” Ada zwycięsko mierzy się z wyzwaniami, które przynosi jej los. Bestseller „New York Timesa”. Kiedy szpotawą stopę jedenastoletniej Ady udaje się w końcu zoperować, dziewczyna ostatecznie przekonuje się, że nie jest fizyczną i psychiczną kaleką, za jaką uważała ją matka. Wkrótce jednak dowiaduje się, że przestała także być córką. Kim zatem jest teraz? Wokół nadal szaleje II wojna światowa. Ada, jej brat Jamie i Susan, opiekunka rodzeństwa, zamieszkują w wiejskiej posiadłości wraz z surową lady Thorton i jej córką Maggie. Życie w zatłoczonym domu rodzi napięcia. Jakby tego było mało, wprowadza się Ruth, tajemnicza dziewczyna z Niemiec. Czy Ruth może być szpiegiem? Kontynuacja „Wojny, która ocaliła mi życie” ukazuje dalszą drogę Ady w poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, przy okazji ucząc, że prawdziwa wolność to nie tylko możliwość wyboru, lecz także odwaga, by wybierać to, co słuszne.

Kimberly Brubaker Bradley - Wojna, która ocaliła mi życie

Osadzona w realiach II wojny światowej niezwykła historia, która łączy przygodę oraz poruszającą opowieść o rodzinie, tożsamości i poczuciu własnej wartości.
Dziesięcioletnia Ada całe swoje życie spędziła zamknięta w jednopokojowym mieszkaniu. Jej matka tak bardzo wstydzi się zdeformowanej stopy córki, że trzyma dziewczynkę w izolacji. Kiedy więc młodszy brat Ady, Jamie, ma zostać ewakuowany z Londynu, by schronić się przed wojną, dziewczynka nie zwleka ani chwili:ucieka z domu, by wyruszyć w podróż razem z nim. Tak zaczyna się wielka przygoda Ady, a także Susan Smith kobiety, która jest zmuszona przyjąć tych dwoje pod swój dach. Ada uczy się czytać i jeździć konno, patroluje też okolicę w poszukiwaniu niemieckich szpiegów. Z czasem zaufa Susan, a Susan pokocha ją i Jamiego. Czy jednak ich więź okaże się dość silna, by pozwolić im razem przetrwać wojnę? Czy może Ada i Jamie będą musieli wrócić do okrutnej matki? 

Barbara Supeł - Jadzia Pętelka piecze pierniki

"Jadzia Pętelka piecze pierniki" to wyjątkowa zimowa część serii o Jadzi Pętelce, która wprowadzi wszystkie dzieci w świąteczny nastrój. Nie zabraknie rodzinnej atmosfery, wspólnego ubierania choinki i oczywiście chrupania pierników! Jak zawsze, zabawne ilustracje dobrze oddadzą emocje dziecka, które z ekscytacją podejmuje się nowych wyzwań. Nadchodzi zima i czas świątecznych przygotowań. W domu Jadzi Pętelki unosi się słodki zapach cynamonu, miodu i lukru. To oznacza tylko jedno - Jadzia piecze pierniki! Pomaga jej w tym tata, który ma pierniczkowe foremki w różnych kształtach - gwiazdki, dzwoneczki, księżyce. Z ciasta powstają prawdziwe cuda. Wystarczy udekorować je lukrem i kolorowymi groszkami. Na Jadzię czeka mnóstwo zabawy, bo przecież pieczenie pierników to taka prosta sprawa. Ale czy na pewno? Z pieczenia małych pierniczków może się zrobić naprawdę duży bałagan!

 

Tomasz Samojlik - Pikotek chce być odkryty

Książka "Pikotek chce być odkryty" opowiada historię nieistniejącego zwierzęcia - Pikotka, którego marzeniem jest zostać odkrytym. Pikotek wędruje przez las, spotyka mnóstwo zwierzaków i każdego pyta, czy wiedzą kim jest. W międzyczasie w tle rozgrywa się życie lasu i 12 innych historii (związanych z konkretnymi zwierzętami, np. lisem, rysiem, niedźwiedziem, dzikami czy zajęczą mamą), które można śledzić równolegle. W książce nie ma słów, cała komunikacja odbywa się za pomocą dymków z piktogramami, dlatego jest ona dostępna dla maluchów, starszy czytelnik zaś lepiej odczyta zawarty w książce humor. Pikotek to leporello (harmonijka) o długości prawie 7 metrów, które jest jednym ciągłym obrazkiem.

Laura Zimmermann - Oczy mam tutaj

"Oczy mam tutaj" to szczera i zabawna powieść, która porusza temat body positive, seksualizacji dojrzewających dziewcząt oraz przekonująco i fachowo opisuje zjawisko braku akceptacji własnego ciała. Piętnastoletnia Greer Walsh jest zabawna, bystra i oczytana, ma oddanych przyjaciół i zwariowaną rodzinę. Greer uważa jednak, że wszyscy zwracają uwagę jedynie na… jej wielki biust. Ostatnio, kiedy się mierzyła, miała rozmiar 30H, ale to było dawno. Od tego czasu Greer nosi koszulki w rozmiarze XXL. Nie potrafi zaakceptować swojego zmieniającego się ciała i reakcji otoczenia na jej kobiece kształty. Wtedy spotyka Jacksona Oatesa – przystojnego nowego w szkole. Na dodatek trwa nabór do drużyny siatkówki, a Greer ma mocny serw. Czy tego lata Greer przestanie się wreszcie chować i polubi się taką, jaką jest?

Andy Griffiths - 130 piętrowy domek na drzewie

"130- piętrowy domek na drzewie" to kolejny zapis zupełnie odjechanych przygód Terry'ego i Andy'ego, którzy mieszkają w zbudowanym przez siebie domku na drzewie. Ten domek to nie jest oczywiście zwyczajna budowla. Tutaj każde piętro ma swoją tematykę i na każdym znajdują się zupełnie zwariowane rzeczy. Na najnowszych piętrach Terry i Andy stworzyli na przykład fabrykę papieru toaletowego, bańkogenerator, trzynastopiętrowe igloo, piętro wielokropek, nieziemskie centrum obserwacyjne i całe mnóstwo innych dziwnych rzeczy. Zapraszamy do lektury.

Stephanie Stansibe - Pewnego dnia niedźwiadku

"Pewnego dnia niedźwiadku" opisuje historię małego niedźwiadka, który chce być dokładnie taki jak jego mama. Niedźwiedzica wyjaśnia dziecku, że pewnego dnia tak się stanie i podaje przykład, że miś urośnie tak jak małe drzewko staje się dużym drzewem. Do tego czasu jednak mają jeszcze mnóstwo czasu, wspomnień i wspólnych historii do napisania.

Nick Eliopulos i in. - Minecraft. Na głęboką wodę

"Minecraft. Na głęboką wodę" to jedna z części serii powieści przedstawiających przygody bohaterów tej wciągającej komputerowej gry. Książka "Minecraft. Na głęboką wodę" jest inspirowana w całości fabułą oraz projektem słynnej gry komputerowej. W tej części piątka młodych bohaterów otrzymuje szansę poznania wirtualnego świata, a pomóc im w tym mają specjalne okulary. Dzięki nim przyjaciele ze szkolnej ławki mogą przedostać się wprost do minecraftowego świata i odkryć tajemnice podwodnego życia. Bohaterowie znajdują podczas swojej wycieczki tajemniczy wrak statku, a w nim mapę skarbów, która może prowadzić do bezcennego odkrycia. Postanawiają podjąć wyzwanie i całą piątką wyruszają w pełną niebezpieczeństw i zwrotów akcji podróż. Muszą przedostać się przez ocean, pokonać wszystkie przeszkody na ich trasie i dotrzeć do dokładnego miejsca, w którym rzekomo znajduje się skarb...Ta książka to prawdziwa gratka dla miłośników kultowej gry eksploracyjnej, która od wielu lat zajmuje miejsce w czołówce najlepszych gier na świecie.

 

 

Eric Carle - Bardzo głodna gąsienica

"Bardzo głodna gąsienica" to fenomenalna książka, która nie dość, że uczy, to też zachęca do kreatywnej zabawy. Ta książeczka została stworzona z myślą o maluchach do drugiego roku życia. Mały czytelnik poznaje zieloną bohaterkę na samym początku jej życia. Gąsienica wykluwa się z maleńkiego jajeczka i od razu udaje się w podróż w poszukiwaniu jedzenia. Każdego dnia tygodnia natrafia na kolejne smakołyki. Ale książka nie tylko uczy dni tygodnia, nazw owoców i innych przysmaków (w tym kiszonych ogórków). Gąsienica im więcej je, tym większa się robi, a wtedy jej apetyt też rośnie. Zatem kompozycja opowieści zachęca malucha do nauki liczenia. To jeszcze nie wszystko, strony w książeczce mają różną szerokość, a w owocach (i nie tylko owocach), które stały się posiłkiem robaczka, są dziurki. Zatem mały czytelnik widzi dokładnie, w którym miejscu gąsienica przegryzła się przez swoje posiłki. Jej ścieżkę może śledzić swoim paluszkiem, a być może zdecyduje się nawet na to, żeby przez dziurki przewlec kawałek sznurka?

Karina Schaapman - Mysi domek. Sam i Julia

Przyjaciele Sam i Julia - dwie myszki - mieszkają w mysim domku i mimo to, że są zupełnie różni, spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Sam mieszka tylko z mamą w małym mieszkanku od podwórza, a Julia z ogromną rodzina od frontu. Sam jest spokojny, rozważny i nieśmiały, za to Julia energiczna i odważna. Poznajcie z nimi niezwykłe zakamarki mysiego domu i jego innych ciekawych mieszkańców.

Anna Skowrońska - Wiatr

 Książka pt."Wiatr" zabierze was w niezwykłą podróż. Zobaczycie co dzieje się gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros. Dowiecie się jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Dotrzecie do nowoczesnych farm wiatrowych u wybrzeży Szkocji i do starodawnych wiatraków w Iranie. Przeczytacie o tym gdzie wieje samum, a gdzie halny i kto szybował nad Himalajami. „Wiatr” to 64 strony, które rozbudzą ciekawość poznawania zjawisk w przyrodzie.

 

 

Studio tańca

"Studio tańca" to humorystyczna seria komiksowa o świecie tańca! Komiks opowiada o przygodach Julii, Lusi i Alii, trzech dziewcząt z college'u, które uczą się tańca w Studio Danse. Uczęszczają na zajęcia z klasycznego baletu i modern-jazzu, a także tańców afrykańskich. Na co dzień mierzą się z trudami treningów, muszą dbać o formę, a także wymyślać własne choreografie. Podkochują się w jednym z nauczycieli i przeżywają zauroczenia kolegami tańczącymi hip-hop. Starają się sprytnie godzić szkolne obowiązki z zajęciami w studio tańca. Scenki z ich życia pełne są humoru i wielu zabawnych sytuacji.

Małgorzata Swędrowska - Moja Babcia, mój Dziadek

Najnowsza książka "Moja babcia, mój dziadek" skupia się przede wszystkim na przybliżeniu dzieciom sylwetek ich ukochanych dziadków. Oprócz interesującego tekstu, zachęcającego do tworzenia własnych opowieści, na kolejnych stronach znajdują się kolorowe obrazki, które uzupełniają wygląd książeczki. Najważniejsze jest jednak to, jakie wartości dzięki tej publikacji rodzice mogą przekazać swoim pociechom. Dziadkowie najczęściej mają więcej wolnego czasu niż rodzice i z chęcią poświęcają go wnukom. Niestety, bywa też tak, że przez choroby i inne problemy podeszłego wieku, mogą nie mieć możliwości spotykania się z dziećmi tak często, jakby tego chcieli. Autorki książki zwracają uwagę na istotną kwestię - relację najmłodszych z dziadkami. Skłaniają do refleksji, pokazują, że nie tylko starsi mogą dać coś dzieciom. Przekonują do tego, żeby maluchy same lgnęły do dziadków, bo to właśnie one dają im największą siłę.

Dav Pilkey - Kapitan Majtas i sensacyjna saga o Sir Śmierdzisławie

"Kapitan Majtas i i sensacyjna saga o Sir Śmierdzisławie" to superśmieszne przygody dwóch amerykańskich czwartoklasistów. George, Harold oraz ich sobowtóry, Wczorajszy George i Wczorajszy Harold, wpadli na świetny pomysł. Dwóch z nich idzie do szkoły, a pozostała dwójka siedzi sobie w domku na drzewie i całym dniami gra na konsoli. A potem się zamieniają! Tymczasem w mieście Piqua coś zaczyna cuchnąć, a śmierdzi gorzej niż nie wyprane skarpety po lekcji wuefu. Nauczyciel chłopców, podły pan Meaner, wynalazł metodę kontroli umysłu, która zamienia uczniów w posłuszne i chętne do nauki, idealne dzieci. I teraz przyszłość całej ludzkości znowu jest w rękach George’a i Harolda, oraz Wczorajszego George’a i Wczorajszego Harolda! Kultowa, uwielbiana przez dzieci seria książek, tłumaczona na ponad 40 języków, sprzedana na świecie w ponad 80 milionach egzemplarzy.

 

 

Renata Piątkowska - Biuro detektywistyczne. Dziurka od klucza. Główka pracuje!

Książka Biuro detektywistyczne. Dziurka od klucza. Główka pracuje wciąga i  zmusza do myślenia, by na koniec odwrócić kota ogonem, zaskoczyć Was i rozbawić. Jeśli lubicie główkować i rozwiązywać zagadki, jeśli idąc po nitce do kłębka chcecie odkrywać tajemnice - to ta książka jest właśnie dla Was. Dorośli chyba też nie będą się nudzili podczas lektury. W końcu wszyscy lubimy troszkę się bać i głośno śmiać. Najlepiej w towarzystwie sprytnych detektywów z Biura Detektywistycznego Dziurka od klucza.

Anna Casalis - Świąteczna księga Tupcia Chrupcia

"Tupcio Chrupcio. Świąteczna księga" to kolejna książka z przygodami myszki. Znajdują się w niej aż dwa opowiadania - "Święta Tupcia Chrupcia" i "Umiem się dzielić"! To urocze historie dla najmłodszych, które pokazują, jak i dlaczego warto być grzecznym oraz że dzielenie się z innymi nie jest takie straszne, a wspólna zabawa może być dużo przyjemniejsza. Oba opowiadania świetnie sprawdzają się do wspólnego czytania z maluchem w zimowe dni. "Święta Tupcia Chrupcia" to ciepła historia o przygotowaniach do Bożego Narodzenia, oczekiwaniu na Świętego Mikołaja i byciu grzecznym. Tupcio nie jest pewny, czy zasłużył na prezent, więc postanawia być jeszcze lepszy. "Umiem się dzielić" opowiada o zachowaniu Tupcia w domu i szkole. Ta zabawna myszka nie zawsze zachowuje się, jak przystało na jej wiek, nie chce bawić się z siostrą ani dzielić zabawkami w przedszkolu. Tupcio dopiero musi się nauczyć, że wspólna zabawa może być o wiele przyjemniejsza!

 

Katarzyna Janowicz-Timofiejew - Myszka Modnisia

"Myszka Modnisia" to historia pewnej myszki, która uczyniła wiele dobrego z powodu zamiłowań do modnych strojów. Autor próbuje w tej książeczce odpowiedzieć na nurtujące nas pytania: Czy wszystkie myszki są biedne, jak ta przysłowiowa „mysz kościelna”? Czy znają się na modzie? A może lubią tańczyć? Niektóre odpowiedzi zawarte w tej książce mogą Was zaskoczyć. Jednak nie to jest najważniejsze - najważniejsze są okazje do radosnej, wspólnej zabawy.

Katarzyna Janowicz-Timofiejew - Kotek w autobusie

Zimowy zmierzch przechodzący w mrok, zaśnieżone ulice dużego miasta i mknący nimi autobus, a w nim mały pasażer na gapę. "Kotek w asutobusie" to opowieść o małym kotku, który nie dojechał na urodziny pewnej dziewczynki. Czy nauczyła go czegoś ta przygoda? Sprawdźcie sami.

Katarzyna Janowicz-Timofiejew - Azorek

Na podwórku ogrodzonym niewysokim płotkiem z drewna, mieszkał piesek jakich wiele – to rzecz smutna, ale pewna”. Dlaczego „smutna” zapytała jedna dziewczynka? Dlatego, że ten piesek nigdy nie zaznał wolności, pilnował domu z ogrodem, przywiązany do swej budki dzień i noc. Czy jego los się odmienił? Na pewno tak, i to za sprawą małej, dzielnej Hani. Zapraszamy do lektury.

Ewa Nowak - Orkan depresja

Szesnastoletni Borys Orkan cierpi na depresję. Środowisko, w którym żyje, dostarcza chłopcu wiele miłości i cierpienia - jak to w życiu. Choroba sprawia, że chłopiec zaczyna widzieć swoje życie jedynie jako pasmo niekończącej się udręki. Samobójcza śmierć sąsiada i toksyczna znajomość z poznanym na oddziale psychiatrycznym Miszą prowadzą Borysa do fascynacji samobójstwem. Otoczony rodziną, znajomymi i serdeczną miłością dziewczyny, Borys odpycha wszystkich i z wolna pogrąża się w samotności. Udręczony chorobą, nie widzi już dla siebie wyjścia...Zapraszamy do lektury.

Ewa Nowak - Elwirka na śnieżnej pustyni

Elwirka to mały pingwin cesarski. Właśnie wykluła się z jaja i musi przetrwać mroźną zimę na Antarktydzie. Gdy podrośnie, czeka ją długi spacer w kierunku oceanu, gdzie będzie się uczyć, jak polować. Po drodze jednak czyha na nią wiele niebezpieczeństw. Z powodu globalnego ocieplenia lód w wielu miejscach jest cienki. Kiedy topnieje, powstają w nim wielkie szczeliny. Czy Elwirka sobie poradzi? Seria „Pomóż Mi Przetrwać” została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Książka zawiera planszę edukacyjną oraz słowniczek trudnych pojęć.

Ewa Nowak - Reginka szuka domu

Wiosenne słońce budzi Reginkę z hibernacji. Jest królową trzmiela ogrodowego i musi jak najszybciej znaleźć pokarm i bezpieczne miejsce na gniazdo. Gdy wpada do kałuży, ratuje ją Staś. Gdzie Regina założy dom? Jak dużej rodziny się doczeka? W czym jeszcze pomoże jej Staś? Seria edukacyjno-ekologiczna Pomóż mi przetrwać została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Zapraszamy do lektury.

Ewa Nowak - Miron w pułapce

Miron to foka szarytka, która w lutym rodzi się na bałtyckiej plaży. Gdy wiosną mamie kończy się pokarm i wraca do morza, Miron musi się usamodzielnić. W Bałtyku zaplątuje się w starą sieć rybacką. Jak się uwolni z pułapki? Jak może pomóc jemu i innym morskim stworzeniom mała Helenka? Zapraszamy do lektury.

Ewa Nowak - Ratownicy Świata. Janek&tata. Pożar w stadninie

Janek i jego tata to ratownicy świata, i to nie byle jacy! Należą do prastarego rodu Witeziów, mają supermoce, kochają nowe technologie i poradzą sobie z każdym problemem… Choć po drodze zawsze zaliczą kilka przygód.
Tym razem lekko tylko przemądrzały Janek i jego nieco gapowaty tata muszą uratować z pożaru źrebną klacz. Czy to się uda? I czy przypadkiem nie będą potrzebować nieco pomocy? Ratownicy świata. Janek i tata to skrząca się humorem seria krótkich powieści przygodowych, przeznaczonych do czytania z rodzicami lub samodzielnie.

Ewa Nowak - Droga do Nobla

Maria Skłodowska-Curie niezmiennie fascynuje, przede wszystkim tym, jaką siłą ducha musiała się wykazać, aby w czasach, kiedy nie przyjmowano kobiet na studia, skończyć je na najlepszej francuskiej uczelni, Sorbonie. I to z pierwszym wynikiem! Piotr Curie, gdy poznał Marię, pomyślał: "Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem". Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym wszystkim pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu. To historia kobiety, z której powinniśmy być dumni. Trudno oderwać się od kart tej książki.

Ewa Nowak - Mecz o wszystko, czyli dzień z życia piłkarza

 W emocjonującej opowieści z serii „Czytam sobie” Ewa Nowak pokazuje, że bycie piłkarzem to naprawdę ciężka praca. Wielogodzinne mordercze treningi, analizowanie gry przeciwnika, mecze sparingowe – wszystko dla kilkunastu minut chwały na boisku.

Colleen Hoover - Gdyby nie Ty

"Gdyby nie ty" to przejmująca opowieść o miłości i rodzinnych relacjach. Matka próbuje uchronić córkę przed błędami, które sama popełniła. ... Clara uważa jednak, że matka skutecznie hamuje wszelkie jej dążenia. Według niej Morgan jest zgorzkniała i wykazuje absolutny brak spontaniczności. Autorka przedstawia nam dwie perspektywy przeżywania żalu, buntu i bezsilności. Jedną ze strony dorosłej osoby, która osiadła w poczuciu bezpieczeństwa i rutynie, drugą ze strony nastolatki, która jeszcze nie do końca rozumie co sama czuje, podczas gdy jej świat legł w gruzach. Fabuła jest o tyle ciekawa, że rzeczywiście poszczególne rozdziały widzimy z zupełnie innej perspektywy. Jak się szybko okazuje Clara z rozpaczy wpada we wszystkie możliwe fazy buntu, a Morgan za wszelką cenę chce jej oszczędzić cierpień. Oczywiście obie wpadają w błędne koło i obie pogrążają się coraz mocniej.

John Flanagan - Drużyna. Powrót Temudżeinów

Powrót Temudżeinów to pełen wartkiej akcji ósmy tom cyklu Drużyna. Załoga ,,Czapli’’ przebywa w rodzimej Skandii, ale nad ich zazwyczaj spokojną ojczyzną zbierają się ciemne chmury. Temudżeini, bezwzględni wojownicy ze stepów Wschodu, nie zrezygnowali ze swoich ambitnych planów ataku na Skandię. Teraz właśnie postanowili wyruszyć na wyprawę i podbić niepokorny kraj. Hal wraz ze swoją załogą stają do walki. Na pokładzie „Czapli” muszą pokonać zdradziecki nurt lodowatej rzeki, aby powstrzymać wroga – bez względu na cenę.
 

Martin Waddell i in. - Małe sówki

"Małe sówki" to poruszająca historia dla najmłodszych, która przypomina o tym, że mama zawsze wraca! Trzy małe sówki budzą się w nocy i odkrywają, że ich mama zniknęła. Gdzie może być? Co robi? Czy wróci? Las w środku nocy jest troszkę straszny…

Jesper Juul - Agresja - nowe tabu?

Książka pt."Agresja-nowe tabu" odpowiada na pytania skąd bierze się agresja u dzieci? jak na nią reagować?jak uczyć dziecko radzenia sobie z silnymi emocjami? co robić, kiedy rodzeństwo ze sobą walczy? Zachowania agresywne u dzieci nie są przejawem złego charakteru, lecz ważnym sygnałem dla rodziców i nauczycieli. Czasami wskazują na chwilową frustrację, innym razem na poważny problem. Na dorosłych spoczywa obowiązek zrozumienia tego przekazu i nauczenie dzieci przekształcania agresji w konstruktywne działanie.

William Sears i in. - Twoje wymagające dziecko

William Sears i Martha Sears w swojej książce pt."Twoje wymagające dziecko" poruszają temat wychowania dziecka nie tylko w pierwszym, ale do piątego roku życia, opisując mogące się pojawić problemy i propozycje na naukę dyscypliny, wzajemne zrozumienie i używanie pochwał. ... Na końcu książki znajdziemy także opowieści z życia rodziców mających wymagające dzieci.