Nowości wydawnicze dla dzieci

Dowcipna powieść kryminalna o niepokornej uczennicy na tropie szkolnej intrygi. Lotka ma jedenaści lat, chodzi do piątej klasy i lubi ubierać się na czarno. Wtedy łatwiej jej wtapiać się w tło i udawać cień. Na przykład na lekcji, gdy zaczyna się odpytywanie, a ona chce spokojnie poczytać pod ławką powieść o przygodach inspektora Mrocka, który rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne. Nie zawsze jednak wszystko idzie zgodnie z planem. Kiedy seria dziwnych wypadków wywraca życie szkoły do góry nogami, to właśnie Lotka staje się główną podejrzaną. Czy uda jej się przeprowadzić śledztwo na miarę Mrocka i wykryć prawdziwego sprawcę?

 

Rafał Witek - Chłopiec z Lampedusy

„Chłopiec z Lampedusy” to znakomicie napisana, pełna subtelnych ilustracji książka. Autor podejmuje w niej bardzo trudne i ważne tematy. Wojna, ucieczka, bieda, niebezpieczeństwo, ale również przyjaźń, bezinteresowna pomoc i zaufanie. To wszystko pojawia się w książce Rafała Witka.

Agnieszka Frączek - BezNudna wyspa

"BezNudna wyspa" to najnowszy zbiór wierszy Agnieszki Frączek, gwarantujący każdemu małemu czytelnikowi świetną zabawę. Znajduje się w nim wiele absurdalnych pomysłów, kilka zagadek językowych, plejadę sympatycznych bohaterów i kilka przygód. Taka właśnie jest BezNudna wyspie!

Renata Piątkowska - Biuro detektywistyczne. Dziurka od klucza

Dzieci od zawsze uwielbiają zagadki. Niestraszny im dreszczyk emocji i ciarki na plecach. Takich właśnie wrażeń dostarcza czytelnikom "Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza". Nawet odporni na uroki literatury, kiedy zaczynają czytać tę książkę, nie mogą się oderwać. Muszą się przecież dowiedzieć, jak skończy się kolejne śledztwo! Czytają więc z wypiekami na twarzy, analizują, łączą fakty, wyciągają wnioski i świetnie się przy tym bawią. Wiadomo, w przypadku tej autorki, o nudzie nie może być mowy! Zresztą przekonajcie się sami. Czas przyłożyć oko do dziurki od klucza i zerknąć, co ciekawego dzieje się po drugiej stronie.

 

Tomasz Uastrun - Antoś i jeszcze ktoś

Tomasz Jastrun napisał książkę dla młodych czytelników pt. „Antoś i jeszcze ktoś”, która jest bliska dzieciom i odnosi się do ich "podwórka". Znaczące jest, że już na początku tytułowy bohater i narrator jednocześnie, opowiada, że i dla niego, jak i dla jego rodziców, ulubionymi opowieściami są przygody Mikołajka. Główny bohater Antoś jest dziesięciolatkiem, który mieszka w mieście, pod czujnym okiem mamy i taty. Pozornie w zwykłej rodzinie nie powinno się dziać nic szczególnego. Jednak za sprawą głównego bohatera, zobaczymy tę rzeczywistość oczyma dziecka. Dzięki Antoniemu codzienność staje się pełna zabawnych przygód.

Agnieszka Frączek - Dziadki, dziatki, czyli o słowach starych i nowych

Najnowsza książka Agnieszki Frączek to fascynująca i zabawna zarazem opowieść o słowach starych, już nieco zapomnianych oraz całkiem nowych, które są w naszym języku od niedawna. Mamy więc tu kałamarz, na wyprzódki czy trotuar, a także mejl, esemes czy dron. Każdemu słowu poświęcony jest pomysłowy wiersz, który z powodzeniem może być też wykorzystany jako dyktando („Zawżdy kiedy wzdłuż i wszerz orzesz rolę, klnąc: – Ożeż!…”). Autorka  wprowadza nas w tajniki polskiego słownictwa, po raz kolejny dostarczając nam wszystkim mądrej rozrywki i radości obcowania z językiem.

Grażyna Bąkiewicz - Ada i tejemnica Galla Anonima

"Ada i tajemnica Galla Anonima" to książka, z której dowiesz się kim był Gall Anonim i dlaczego tak a nie inaczej przedstawił historię Polski w swojej kronice? Czy było tak, jak to opisał, czy może zmuszono go do naciągania faktów? W średniowieczu przecież szybko rozprawiano się z nieposłusznymi kronikarzami. Główna bohaterka Ada doskonale sobie radzi z przenoszeniem się w czasie i przestrzeni, jest też niezła w dyskretnym podglądaniu. Czy uda jej się poznać tajemnicę Galla Anonima i powstrzymać fatalny w skutkach bieg historii? Czy jej ingerencja nie popsuje innym szyków? Zapraszamy do lektury!

Stefan Maiwald - Jestem tatą!

"Jestem tatą" to bestsellerowy poradnik dla przyszłych ojców, który w przystępny sposób opowiada o byciu tatą i pomaga wejść w tą nową rolę. Optymalna, męska instrukcja obsługi nowego życia, do przeczytania pomiędzy zmienianiem pieluch, ulewaniem, a nieprzespanymi nocami. Zapraszamy do lektury.

Katarzyna Strojny - Jestem królewną

"Jestem królewną" wydana przez wydawnictwo Media Rodzina, to opowiastka bardzo życiowa i wartościowa, ponieważ ukazuje siłę i magię dziecięcej, szczerej przyjaźni, oraz porusza kwestię tolerancji. Karol poznaje Różę na podwórku. Razem bawią się na huśtawce, gdy uwagę chłopca przyciąga błyszcząca korona na głowie dziewczynki. Dzisiaj Róża jest królewną- ostrożną, spokojną, grzeczną i choć Karol nie jest chłopcem z bajki, tylko zwyczajnym kolegą, który skacze z huśtawki i gra w kamyka, to tych dwoje szybko znajduje wspólny język. Karol nie przejmuje się tym, że jego koledzy wyśmiewają się z niego. Chłopcy z podwórka uważają, że to głupie- bawić się z dziewczyną, a w dodatku z taką dziwaczną. Karolowi natomiast w ogóle nie przeszkadza to, że Róża przebiera się za królewny i wróżki, a nawet lubi to. Dzielnie broni swojej przyjaciółki przed niegrzecznymi uwagami kolegów, ale też w końcu sam zaczyna zagłębiać się w krainę baśni i marzeń. Zapraszamy do sięgnięcia po lekturę.

Helen Stephens - Jak schować lwa przed babcią

"Jak schować lwa przed babcią" to zabawna książka, która została przetłumaczona  na 18 języków i obsypana międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami. Jest to opowiadanie o przygodach zupełnie wyjątkowej pary przyjaciół: małej dziewczynki i dużego lwa. Mała Malwinka ma wielką tajemnicę - mieszka z bardzo dużym Lwem. Ale oto przyjeżdża Babcia i Malwinka musi schować przed nią Lwa. Tylko że Babcia sama chyba też coś ukrywa. Szykuje się wielka niespodzianka! Zapraszamy do lektury.

Izabela Klebańska - Jadzia

"Jadzia" to  opowieść o II wojnie światowej. Bohaterką książki jest mała łodzianka, która marzy o pójściu do szkoły, ale w chwili rozpoczęcia opowieści – w sierpniu 1939 roku, na to wielkie wydarzenie musi poczekać jeszcze rok. Pierwszoklasistką zostaje siostra Jadzi, Krysia, jednak nie na długo – wybucha wojna i szkoła zostaje zamknięta. Dziewczynki spędzają tak ważny moment dzieciństwa głównie zamknięte w mieszkaniu z mamą, tata wyrusza na wojnę, potem z niej wraca. Jadzia nie ma szczęścia, bo ciągle ładuje się w coraz poważniejsze kłopoty, jeden z nich kończy się przerażającą wizytą na posterunku gestapo. Dziewczynka sprawia rodzicom problemy mimowolnie, nie ma złych intencji ani łobuzerskiego genu, jest po prostu dziecinna i ciekawa świata, chce się bawić, nie nudzić. Ma wielką fantazję, czego dowodzi opis zabawy w gospodarstwo rolne, w której Jadzia odgrywa konia –  sportretowanego przez Macieja Szymanowicza na okładce książki.

 

Dorota Combrzyńska-Nogala - Niedokończona opowieść Pepe

„Niedokończona opowieść Pepe” wydana nakładem Wydawnictwa Literatura to wzruszająca książka, dzięki której młody czytelnik oswaja się z tematyką wojny i związanym z nią okrucieństwa, a kwestie te zostały przedstawione w przystępny i zrozumiały dla dziecka sposób. Bohaterką książki jest Eulalia Gutkowska, zwana w dzieciństwie Lalą, która mieszkała wraz z mamą w wielokulturowej społeczności na Wołyniu. Gdy do ich wioski dotarła II wojna światowa, Lala straciła poczucie bezpieczeństwa, ale zyskała najbliższą przyjaciółkę, uciekinierkę z getta – Pepe, którą uratowali mama z wujkiem. Przez całą wojnę mama Lali chroniła obie dziewczynki przed Niemcami i przed ukraińskimi nacjonalistami. Gdy zmieniły się granice państw, rodzina musiała wrócić do Polski. Lala wyjechała z ukochanego Wołynia pociągiem towarowym, by zamieszkać w Polsce, której jeszcze nie opuścili wszyscy Niemcy.  Autorka publikacji jest polonistką, surdopedagogiem, autorką powieści obyczajowych dla dorosłych oraz książek dla dzieci i młodzieży. Nie dziwi zatem fakt, że z taką łatwością prowadzi młodego czytelnika przez świat zbrodni dorosłych, starając się obiektywnie wytłumaczyć motywacje, jakimi kierują się poszczególni bohaterowie.

Michał Rusinek - Zaklęcie na "w"

Zaklęcie na "w"  to historia oparta na autentycznej relacji. W książce autor podejmuje próbę opowiedzenia dzieciom o wojnie widzianej oczyma dorastającego chłopca. Tak jak to u chłopców bywa, straszną i okrutną wojnę bohater zapamiętał jako bardzo trudną i czasem niezrozumiałą, ale zadziwiającą przygodę. Ta historia to wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Małgorzata Strękowska - Zaremba - Filipek i imprezy

 ,,Filipek i imprezy" to jeden z kilku tytułów cyklu o Filipku i jego ekipie, gdzie Filipka poznajemy w różnych okolicznościach życiowych. Książka należy do serii ,,To lubię", która ukazała się nakładem wydawnictwa Literatura. Narratorem książki jest sam Filipek, dzięki temu doskonale wiadomo, co myśli i czuje, bo chłopiec jest dość wylewny w swym monologu. Każdy z rozdziałów przedstawia inną historię i inną imprezę, na której jest nasz bohater. Wiele jest tutaj humoru, nostalgii, zniecierpliwienia i refleksji. Chłopiec jedne imprezy lubi bardziej, inne mniej. Na każdej stara się dobrze bawić, ale nie zawsze mu się to udaje, bo zdarzają się różne wpadki i nieprzewidziane sytuacje. Zapraszamy do lektury.

 

 

David Melling - Miś Tuliś idzie do przedszkola

"Miś Tuliś idzie do przedszkola to kolejny tom z serii książek o Misiu Tulisiu. Dzięki tej uroczej, ciepłej, zabawnej opowieści każde dziecko przekona się – tak jak Miś Tuliś – jak fajnie jest w przedszkolu. A w przedszkolu jest mnóstwo do robienia. I mnóstwo… do przytulenia!

Jorn Lier Horst i in. - Operacja Żonkil

"Operacja Żonkil" to kolejna część z serii Przygody bohaterów Biura Detektywistycznego. Tym razem  w małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku. Razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci. W Elvestad skradziono cenny obraz. Policja aresztowała złodzieja, on jednak nie przyznaje się do winy. Tymczasem Tiril i Oliver dokonują tajemniczego odkrycia przed domem podejrzanego... Co odkryli tym razem i czy ich odkrycie coś zmieni? Zapraszamy do lektury.

Pałasz Marcin - Elf i skarb wuja Leona

 Elf i skarb wuja Leona to kolejna część przygód psa, którego pokochała cała Polska. Tym razem główny bohater ze swoimi poszukują testamentu wuja Leona. Co odkrywają jakąś skrytkę, to jest w niej liścik: „A kuku, szukajcie dalej, pacany”. Nikogo jednak nie śmieszą te żarty starszego pana – jeśli nie znajdą testamentu do piątku, pieniądze na schronisko dla zwierząt przepadną. Przeczytajcie o emocjonujących poszukiwaniach Dużego, Młodego i Elfa, psa o gołębim sercu.

 

Susanne Riha - Poznaj z nami cztery pory roku

Wiosna, lato, jesień, zima - miesiąc po miesiącu przez cały rok przyroda wokół nas żyje i pięknie się zmienia.
Szczegółowe i realistyczne ilustracje w tej książce pokazują to, co w czterach porach roku najciekawsze: jakie owady można spotkać na wiosennej łące, jak dojrzewają owoce w letnim ogrodzie, w jaki sposób zwierzęta dbają o zapasy jesienią, co dzieje się w naturze mroźną zimą.
Klasyczna, piękna książka do przeglądania i podziwiania.
Poznaj świata wokół nas!
Rekomandowana dla starszych przedszkolaków i uczniów klas I-III.

Paweł Beręsewicz - Zawodowcy

Dorośli to mają fajnie! Nie muszą chodzić do szkoły, nie muszą odrabiać lekcji. Robią tylko to, co najbardziej lubią albo w czym są najlepsi i jeszcze dostają za to pieniądze. Po prostu zawodowcy! Założę się, że i wy marzycie o przejściu na zawodowstwo. Zanim jednak podejmiecie pochopną decyzję, przeczytajcie lepiej, co się przydarzyło Piekarzowi Piotrkowi, Strongmanowi Stefanowi, Aktorce Agacie, Informatyczce Irence i jeszcze kilku innym zawodowcom. Podejrzewam, że każde z nich chętnie by się z wami zamieniło miejscami.

Joanna Papuzińska - Zbuntowane słowa

Najnowsza książka Joanny Papuzińskiej z serii Wojny Dorosłych – Historie Dzieci.
W PRL-u w paczkach makaronu przemycano zakazane przez władzę książki, drukowane na powielaczu, przekazywane z narażeniem życia kolejnym czytelnikom. Obowiązywała zasada „PRZECZYTAJ – NIE NISZCZ – PRZEPISZ – PODAJ DALEJ”. W ten sposób wiadomości wędrowały z rąk do rąk ludzi, którzy sobie ufali.
Tak też zaczyna się opowieść o drugim obiegu i walce o wolność Polski. Historia opowiedziana przez małego chłopca, który słucha opowieści rodziców i dziadków, tłumaczących mu, co się dzieje w ich zniewolonym kraju.

Nina Lussa - Stella, Pikuś i skarby

Co jest naszym największym skarbem? Czy można dostać na własność cały las?
Na czym polega mądrość wody i czy gwiazdy świecą wszędzie tak samo?
Odpowiedzi na te pytania szuka Stella wraz ze swoim pieskiem Pikusiem.
Opowieść dla maluszków o tym, jak szczodra jest dla nas matka natura i jak łatwo nam o tym zapomnieć.

Nina Lussa - Stella, Pikuś i radość

Jak odnaleźć radość i czy trzeba jej szukać daleko? A może wystarczy rozwiązać zagadkę małych, wełnianych czapeczek lub po prostu wyciągnąć do kogoś rękę? 
Stella i Pikuś odnajdują radość, mimo że wcale jej nie szukali. 
Opowieść o przyjaźni i szczerości oraz o tym, ile szczęścia możemy dać sobie nawzajem.

Anita Głowińska - Kicia Kocia i przyjaciele

Kicia Kocia lubi spędzać czas z Packiem, Adelką i Juliankiem. To jej najlepsi przyjaciele! Razem grają w piłkę, razem urządzają pikniki, razem bawią się na placu zabaw i w przedszkolu. Spotykają tam też inne dzieci, np. Kubę, który jeździ na wózku, ale świetnie gra w piłkę ręczną, albo Antka, który niedosłyszy, ale jest bardzo pomocny, i zaprzyjaźniają się z nimi. Miło jest bawić się z przyjaciółmi!

Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła - Walka o wolność. 10 opowiadań z czasów rozbiorów

Walka o wolność – 10 opowiadań z czasów rozbiorów to czwarta książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty polskich dziejów widziane oczami zwyczajnych ludzi: mieszkańców miast, dworów i wsi – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik Walki o wolność przeniesie się w czasy, gdy Polska została wymazana z mapy Europy, lecz wciąż żyła w sercach ludzi, będzie towarzyszył Napoleońskim żołnierzom, powstańcom styczniowym i rewolucjonistom. Usłyszy pierwszy koncert ośmioletniego Fryderyka Chopina, zobaczy Adama Mickiewicza piszącego Dziady i Marię Skłodowską walczącą o prawo do edukacji kobiet.
Książki z tej serii dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię, oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.

Wanda Chotomska, Ewa Chotomska - Zasypiajki

Kazek kocha futbol i pięknie go maluje… Emilka jest mistrzynią zabawy, uwielbia dzieci i psoty. Oboje bardzo chcą już wyzdrowieć, by móc bez przeszkód realizować swoje pasje. Ich historie zainspirowały panie Chotomskie do napisania tej książki. Ewa Poklewską-Koziełło udekorowała ją przepięknymi, malarskimi ilustracjami, zaś Krzysztof Marzec dodał zapis nutowy piosenek napisanych specjalnie dla Kazka i Emilki.

Barbara Gawryluk - TuTu. Opowieść o śwince, która marzyłą o rajskiej wyspie

Jeśli ma się przyjaciół, to wszystko staje się możliwe.

Pajda to wesoły osioł.

Radek to sprytny szczur.

Dowoza to koza, niezbyt rozgarnięta.

Lucek to zarozumiały struś.

Leonard to odważny legwan.

Wszyscy są przyjaciółmi małej piegowatej świnki Tutu. Dzięki nim Tutu może wyruszyć na poszukiwanie rajskiej Wyspy Świnek. W podróży czeka ją wiele niebezpiecznych sytuacji, ale Tutu lubi przygody i umie walczyć o swoje marzenia.

Jak każde dziecko!

Paulina Płatkowska - Truskawkowe lato

Młode serca dojrzewają jak truskawki. Uczuciowo zielone nabierają czerwieni z każdym promieniem miłości. Kochająca rodzina to podstawa. Dwunastoletnia Klara Koziołek i jej rodzice stanowią doskonały przykład. Nie wszyscy  jednak mają to szczęście. Nie każdemu trafia się w życiowym pakiecie czuła i wyrozumiała mama, dobry i mądry tata. Trudno dojrzewać samotnie, bez promyczka ciepłych słów i gestów… 
Ale latem wszystko się może zdarzyć! Kto znajdzie klucz do serca pozornie niedostępnej i poważnej Marty? Komu po raz pierwszy zawirują motyle w brzuchu? Kto odkryje, że miłość niejedno ma imię? Kto podzieli się uczuciami i napisze płomienne listy? Pogodna Klara, radosna Nula, niepewny Karol, czy samotna Marta?
W klasie 5 a szykują się poważne rozterki i zupełnie nowe emocje! W cieple wakacyjnych dni, obok podróżniczych zachwytów, młodzi bohaterowie wydepczą ścieżki do pierwszych uczuć. Miłość i przyjaźń przenoszą góry, bo serce koloru dojrzałej truskawki ma wielką moc!

Anna Czerwińska-Rydel - Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej

Pewnego dnia 1941 roku siostra Jolanta zrozumiała, że to, co robi dla zamkniętych w getcie przyjaciół, nie wystarczy, aby ich ocalić. „Będę pomagać inaczej”, postanawia, i narażając życie swoje i ogromnej siatki ludzi, którzy myślą jak ona, codziennie ratuje kilkoro dzieci. Ich lista, umieszczona w zwykłej butelce po mleku, którą Jolanta zakopuje pewnego dnia pod jabłonką, liczy… dwa i pół tysiąca dzieci!
„Ja tylko próbowałam żyć po ludzku… To przecież nic takiego. Każdy by tak zrobił. Trzeba podać rękę tonącemu. Nawet, jeśli nie umie się pływać, zawsze jakoś można pomóc. Nauczył mnie tego mój tatuś…”
Poznajcie historię życia Ireny Sendlerowej.

Eliza Sarnacka-Mahoney - Maja Orety

Maja Orety ma nieprzeciętną rodzinę i mieszka w niezwykłym domu w sąsiedztwie elfów. Dzięki ich wskazówkom śledztwo, które prowadzi Maja z przyjaciółmi, wreszcie wskakuje na właściwy tor. Dzieci próbują dociec, jakie tajemnice skrywa przed światem ich ulubiona nauczycielka. Wkrótce okazuje się, że najważniejsze będzie nie rozwiązanie tej zagadki, ale odkrycie, jak często ludzie wcale nie są tymi, za których ich uważamy…

Anna Czerwińska-Rydel - Moja babcia kocha chopina

Maja jest już całkiem dużą dziewczynką,a nie wie, kim był Fryderyk Chopin. Jej babcia, nauczycielka muzyki, pianistka postanawia ich sobie przedstawić. Odwiedzają Żelazową Wolę, podróżują palcem po mapie Europy, podążając śladami młodego Frycka. Dzięki załączonej do książki płycie CD z audiobookiem, razem z Mają czytelnik słucha utworów Chopina. Wiedzę młodego czytelnika uporządkuje umieszczone na końcu książki kalendarium i album rodzinny Chopinów.

Rapley Gill i in. - Bobas lubi wybór

W "Bobas lubi wybór" Gill Rapley (pielęgniarka i mama) i dziennikarka Tracey Murkett zaproponowały rewolucyjne podejście w kwestii rozszerzania diety niemowląt.Oparta na zdroworozsądkowym myśleniu metoda zakłada pominięcie etapu papek i pozwala dziecku uczestniczyć w domowych posiłkach już od pierwszych chwil.Książka kucharska BLW oferuje przepisy i plany wspólnych posiłków do wypróbowania – cała rodzina może pomóc maluchowi stać się wytrawnym smakoszem!Zdrowe i pyszne dania, którym cieszyć się będzie cała rodzina, fantastyczne zdjęcia, a także: proste porady: od czego zacząć rozszerzanie diety, niezbędne informacje na temat żywienia i bezpiecznego jedzenia, pomysły na szybkie przekąski i posiłki, anegdoty z życia rodzin stosujących BLW. Książka kucharska BLW daje rodzicom pewność, że mogą uczynić wspólne posiłki przyjemnymi i ekscytującymi, a dzieci we własnym tempie rozwiną swoje umiejętności jedzenia.

Faber Joanna i in. - Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały

„Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały?” to kolejna książka z cyklu zapoczątkowanego przez Adele Faber, autorkę bestsellerowej pozycji „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Książka ta pomoże Ci w wychowaniu dziecka w wieku od 2 do 7 lat i pokaże proste metody, które sprawią, że Twoja pociecha w końcu zacznie Cię słuchać. Na jej podstawie zrozumiesz swojego maluszka lepiej i będziesz wiedział, jak rozwiązywać kłopotliwe sytuacje, ale z poszanowaniem potrzeb własnych i dziecka.Książka pozwoli Ci lepiej zrozumieć pociechę i jej motywację. Pokaże przykłady zachowania dziecka i reakcje osoby dorosłej. Autorki książki, Joanna Faber i Julie King, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy z maluszkami, dzielą się spostrzeżeniami. Skorzystaj z ich porad!

Pierwsze słowa. Pojazdy

„Pierwsze słowa” to seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego oglądania i czytania. Ruchome elementy, doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Piękne kolorowe ilustracje sprawiają, że dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.