Szkolenie bibliotekarzy w Łapach

Książnica Podlaska im. Ł.Górnickiego – Biblioteka Publiczna Powiatu Białostockiego w Białymstoku w koalicji z Miejską Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Łapy 22 lutego 2012r. zorganizowała szkolenie bibliotekarzy powiatu białostockiego, na które zostali zaproszeni przedstawiciele władz miasta w osobie burmistrza Zdzisława Jabłońskiego, a także nauczyciele – bibliotekarze z gminy.

Program objął :
– wystąpienie przedstawiciela samorządu gminnego
– relację dyrektor BPMiG Łapy Józefy Bajdy – „Biblioteki publiczne w Łapach  pełne inwencji ”.
– przekaz kierownika BPPB Książnicy Podlaskiej Małgorzaty Rokickiej-Szymańskiej „Biblioteki – ambasadorami kultury w powiecie”, „ Zaplanowane wspólne działania w 2012 roku”.
– informacje przedstawicieli Biblioteki Narodowej w Warszawie Pracowni Języka Haseł Przedmiotowych  Anny Stolarczyk i Bartłomieja  Włodarczyka – „Zmiany w opracowaniu rzeczowym zbiorów w 2011 roku”.
Biblioteka w Łapach – współorganizator przedsięwzięcia udzielił Książnicy Podlaskiej  wsparcia organizacyjnego. Na każdym kroku uczestnicy spotkania odczuwali zaangażowanie i serdeczność całego zespołu. Na zakończenie wymiany myśli zawodowych wszyscy uczestnicy szkolenia ( 38 osób) otrzymali zestawy książek pozyskane przez Książnicę Podlaską – Bibliotekę Publiczną Powiatu Białostockiego.