Menu Zamknij

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zapewnia swoim Czytelnikom bezpłatny dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Do dyspozycji jest ponad 225 000 tytułów. Baza e-booków jest ciągle rozbudowywana i uzupełniana nowościami. Znajdziemy tam kryminały, fantastykę, romanse, sensacje, thrillery, horrory, książki dla dzieci i młodzieży, poradniki, podręczniki do nauki języków obcych oraz publikacje popularnonaukowe. Książki można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach typu: tablet, smartfon, czytnik lub komputer. Biblioteka w Łapach wypożycza również czytniki inkBOOK Obsidian.

Co należy zrobić, aby otrzymać indywidualny kod dostępu?

1. Należy być zarejestrowanym Czytelnikiem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy i skontaktować się z Czytelnią dla Dorosłych:
– osobiście,
– telefonicznie: 85 715 23 49 wew. 12,
– mailowo: należy wysłać wiadomość na adres: czytelnia@bibliotekalapy.pl lub wypełnić formularz znajdujący się poniżej.
W tytule wiadomości prosimy wpisać: “kod Legimi”, a w treści swoje imię i nazwisko oraz adres. W wiadomości zwrotnej zostanie przesłany kod.

Kody wydawane są pierwszego dnia każdego miesiąca. Jeśli wypada on w dniu wolnym od pracy, zgłoszenia przyjmowane są dnia następnego.
UWAGA! Uwzględniane są jedynie e-maile wysłane w pierwszym dniu roboczym danego miesiąca.

2. Po otrzymaniu kodu należy:
– kliknąć w znajdujący się poniżej przycisk “AKTYWUJ KOD!” lub wejść na stronę serwisu: https://www.legimi.pl/podlaskie/
– wpisać otrzymany kod i zaakceptować regulamin wypożyczeń,
– założyć darmowe konto Legimi,
– pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS lub wybrane e-czytniki,
– zalogować się do aplikacji.

Trzeba pamiętać, aby aktywować pobrany kod w tym samym miesiącu, w którym został wydany, w przeciwnym wypadku – wygasa. Od daty aktywowania kodu na okres jednego miesiąca uzyskuje się dostęp do zasobu tysięcy e-booków, z którego można korzystać w każdym miejscu i o każdej porze.

Jeśli wirtualna przygoda czytelnicza okaże się atrakcyjna i wciągająca, po kod na następny miesiąc ponownie zapraszamy do biblioteki.

Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Skip to content