Rodzinnie i świątecznie – Mikołajki w bibliotece

Dzień, na który przez cały rok z utęsknieniem i wypiekami na twarzach czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dzień pełen magii, piękna i wielkiej radości. Dzień spełnionych marzeń i uśmiechu na dziecięcych buziach. Każdy czeka na upragniony podarunek i tę niezwykłą osobę w czerwonej czapce. Co to za niesamowity, czarodziejski dzień?? – 6 grudnia – Mikołajki.
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy świąteczna atmosfera zapanowała już 4 grudnia. W tym dniu Oddział dla Dzieci zorganizował spotkanie mikołajkowe uczniom ze Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 w Łapach.
Na wstępie spotkania dzieci poznały prawdziwą historię Św. Mikołaja, który siedząc na honorowym miejscu przyglądał się uśmiechniętym i pełnym wrażeń twarzom swoich “małych gości” i po przyjacielsku spoglądał spod swoich okularów.Gościem specjalnym tego wyjątkowego dnia był Burmistrz Miasta i Gminy Łapy – Krzysztof Gołaszewski, który przeniósł słuchaczy w bajkową krainę Św. Mikołaja czytając książkę „Nieoczekiwany prezent”. Pan Burmistrz w nagrodę za przepiękną interpretację opowiadania został uhonorowany przez dzieci Medalem „Mistrza Mikołajkowego Czytania”. Następnie uczestnicy chętnie włączyli się do zabaw ruchowych związanych z postacią „Dziadka w Czerwonym wdzianku”. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu uczniów, którzy wprowadzili wyjątkowy nastrój śpiewając świąteczne piosenki i recytując wiersze. Zgodnie z mikołajkową tradycją wszyscy otrzymali upominki w postaci figurek Mikołaja, a każda klasa biorąca udział w imprezie została obdarowana świąteczną książką. Na zakończenie spotkania dzieci z rozsypanych gwiazd ułożyły i wspólnie odczytały życzenia „ Magicznych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim dzieciom życzy Biblioteka Publiczna w Łapach”. Nasz Honorowy Gość – Mikołaj zaprosił wszystkich uczestników imprezy do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
To był naprawdę niezapomniany Mikołajkowy dzień nie tylko dla dzieci, ale także dla nas, dorosłych. Święty Mikołaj i prezenty to po prostu dzieciństwo, do którego często powracamy. To czas, w którym każdy z nas, chociaż przez chwilę był szczęśliwy.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy składa podziękowanie:
– Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu za mistrzowskie przeczytanie bajki o Św. Mikołaju
PSS Społem w Łapach oraz Pani Kierownik Sklepu Nr 8 w Łapach za wypożyczenie Mikołaja