„Czy istnieją duchy i czarownice – ależ nie! A więc wesoło bawmy się” – Noc z Duchami Biblioteki

Tydzień Bibliotek, przypadający w dniach 8-15 maja, to nie tylko święto wszystkich bibliotek, ale także czytelników. Właśnie dla nich Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, postanowiła przygotować na ten czas wyjątkową niespodziankę. Była to noc spędzona w bibliotecznych murach. Hasłem Nocy w Bibliotece było: Czy istnieją duchy i czarownice – ależ nie! A więc wesoło bawmy się!
W piątek 15 maja w Oddziale dla Dzieci zebrała się niemal 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży. Część z nich była przebrana za postaci bajkowe – w bibliotece od razu zrobiło się wesoło i kolorowo! Naszą niezwykłą noc zaczęliśmy od degustacji napojów. Uczestnicy mieli do wyboru wywar z mysich pazurków, żab i jadu węża. Wszyscy mężnie skosztowali tych dziwnych mikstur – nagrodą było przejście do części w której odbywała się główna część imprezy. Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości zaczęliśmy zabawę w wesołe mumie – wybrane pary miały za zadanie owinąć jak najszczelniej drugą osobę…papierem toaletowym – śmiechu było co nie miara, zdecydowaliśmy że wszyscy spisali się znakomicie i przeszliśmy do gry w kalambury. Następnym przystankiem Nocy w bibliotece był poczęstunek, na który przeszliśmy do ,,Gospody pod Pająkiem”. Na uczestników czekały pyszne pizze zasponsorowane przez Pizzerię Gusto Italiano znajdującą się w Łapach przy ulicy Handlowej 4. Po wspaniałym poczęstunku i chwili odpoczynku przeszliśmy do dalszych atrakcji, czyli zdjęciu z super makietą kościotrupa, wykonaniu pracy plastycznej – ogromnych (i naprawdę strasznych!) pająków, konkursem na najciekawsze przebranie oraz karaoke. Nie mogło oczywiście zabraknąć czytania książki – tym razem był to fragment ,,Wakacje z duchami” Adama Bahdaja przeczytany przez wolontariuszkę Kingę z Płonki Kościelnej. W końcu, tuż po północy, przyszedł czas na długo oczekiwany gwóźdź programu, coś o co dzieci pytały już od początku nocy – poszukiwanie książkowego ducha biblioteki. Jak można znaleźć tę ukrytą tajemniczą postać? Oczywiście konieczne były latarki i dużo, dużo odwagi. W bibliotecznych pomieszczeniach było przecież niezwykle ciemno…W końcu się udało! Duch Książkowy został odnaleziony w dalekich korytarzach wypożyczalni. Usatysfakcjonowani powróciliśmy do Oddziału dla Dzieci, gdzie zmęczeni zaczęliśmy przygotowywać się do snu…rano wszyscy uczestnicy zjedli słodkie co nieco, wypili gorącą herbatę, otrzymali Certyfikaty Pogromcy Duchów po czym bezpiecznie rozeszli się do domów.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Dziękujemy również wolontariuszkom za pomoc, a w szczególności dziękujemy Pizzerii Gusto Italiano za zapewnienie wszystkim sytego i pysznego poczęstunku!