„Stoi na stacji lokomotywa…” spotkanie przedszkolaków w bibliotece

Któż z nas nie zna wiersza zaczynającego się od tych słów? Kolejne już pokolenie małych czytelników miało okazję pobawić się z wierszem tego znakomitego polskiego poety – Juliana Tuwima. 17 maja br. zaprosiliśmy do naszej biblioteki zaprzyjaźnione z naszą placówką dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 2 w Łapach, aby wspólnie podróżować „Lokomotywą”. Podczas czytania wesołego wierszyka maluchy aktywnie uczestniczyły w tworzeniu kolejowego taboru i z wielką ochotą układały wagony doczepione do tytułowej Lokomotywy. Czytany wiersz, choć długi, wywołał u naszych słuchaczy wiele radosnej ekspresji. W trakcie wspólnej wyprawy w świat poezji Pana Tuwima przedszkolaki pięknie kolorowały wagony. I tak powstał oryginalny wielobarwny pociąg. Każde z dzieci chciało jechać tym wesołym pociągiem, stąd wagoniki pełne były roześmianych buziek naszych gości. Mamy nadzieję, że wizyta przedszkolaków w bibliotece dostarczyła im wiele radości i satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę, że niedługo wrócą do biblioteki tzw. “krainy książek”, co dla nas jako bibliotekarzy  jest bardzo ważne i potwierdza celowość działań naszej pracy.