Paweł Wakuła w Bibliotece Publicznej w Łapach

Gościem  spotkania autorskiego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Łapach, dzięki wsparciu Książnicy Podlaskiej w dniu 30 maja był Paweł Wakuła, znany ilustrator prasowy oraz autor książek dla dzieci. Paweł Wakuła jest z zawodu plastykiem, jak sam mówi o sobie, rysownikiem-humorystą i właśnie ów humor, jego oryginalne poczucie oraz bogata wyobraźnia  skłoniły plastyka do zajęcia się twórczością literacką.
Podczas spotkania autor w ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy i pasjach. Opowiadania o bohaterach swoich książek wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki wzbudzając ogólny entuzjazm. W swoje historyjki wplatał legendy, a także gawędy o chochlikach, nimfach, rusałkach i innych stworach występujących w książkach. Dzieci miały możliwość poznania  leśnika Piątka, małego szczura laboratoryjnego Ogryzka i krasnoludka Maurycego oraz wielu innych wesołych bohaterów książek. Rozmawiając z dziećmi autor nie zdradzał zakończenia żadnej ze swoich książek, zachęcając tym samym do ich przeczytania. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z łapskich szkół podstawowych i Uhowa.
Wkrótce w naszej bibliotece dostępne będą omawiane przez pisarza tytuły opowiadań, więc serdecznie zapraszamy do ich wypożyczania.