Święto Pluszowego Misia w Bibliotece Publicznej w Łapach

29 listopada 2017 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiła dzieci z Przedszkoli Nr 1 i 2 na świętowanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde z nich przyniosło ze sobą ulubioną maskotkę i coś o niej opowiedziało. Na początku zajęć przedstawiono historię pluszowego misia. Następnie dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu książek. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania wiersza Czesława Janczarskiego pt. „ Naprawiamy misia”. Przy dźwiękach piosenek, których bohaterem była ulubiona zabawka dzieci odbyła się wspólna  zabawa i śpiew. Ponadto uczestnicy rozwiązywali zagadki i wysłuchali bajki relaksacyjnej, która sprawiła, że przedszkolaki dzięki swojej wyobraźni mogły przenieść się do krainy, w której żyją misie, czyli lasu. Święto pluszowego misia wzbudziło w uczestnikach imprezy wiele pozytywnych emocji i jeszcze większą sympatię do przytulanki jaką jest miś: kumpel do zabawy, towarzysz podróży, lek na wszystkie smutki.
Na koniec spotkania wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie.