Projekt Mała książka – wielki człowiek – ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU 3-6 LAT!

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka kolejny raz zakwalifikowała się do programu „Mała Książka – Wielki Człowiek” skierowanego do dzieci w wieku 3- 6 lat. Organizatorem projektu jest Instytut Książki. Realizację programu rozpoczynamy we wrześniu, ale już dziś zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w latach 2013 – 2016 r. do udziału w akcji. Uczestnictwo w niej jest całkowicie bezpłatne. Dzieci objęte programem po odwiedzeniu biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika. Naklejkę na Kartę dziecko otrzyma każdorazowo, gdy odwiedzi bibliotekę i wypożyczy przynajmniej jedną książkę z księgozbioru dziecięcego. Na każdego Małego Czytelnika, który zbierze 10 naklejek, czeka imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Postaramy się by wręczanie dyplomów było dla dzieci wydarzeniem ciekawym i ważnym równocześnie. Podkreślającym wagę czytania i korzyści płynące z nawyków czytelniczych nabywanych od najmłodszych lat. Serdecznie zapraszamy do udziału!