Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia w bibliotece

Z okazji przypadających w październiku Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia Biblioteka Publiczna zaprosiła do zabawy  grupę “Krasnoludków” z Przedszkola nr 2 w Łapach.
Motywem przewodnim urodzin ph. „Wszyscy Kochamy Książkowego Misia” było głośne czytanie przygód Kubusia Puchatka, którego  uwielbiają wszystkie dzieci. Na imprezie nie mogło zabraknąć Jubilatów – książkowych i pluszowych Misiów, które każde dziecko przyniosło ze sobą. Odbyła się krótka prezentacja pluszaków przez ich właścicieli. Przedszkolaki wymieniły najbardziej znane  misie z kart ulubionych książek, takie jak : Uszatek, Gryzzli czy Paddington. Po lekturze i swobodnej dyskusji przyszedł czas na zabawy ruchowe i taneczne z udziałem przytulanek. Ponadto dzieci rozwiązywały zagadki oraz podzieleni na cztery zespoły  kolorowały misie. Grupa „Krasnoludków” zapoznała się również z projektem czytelniczym „Mała książka – wielki człowiek”. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić, aby stać się czytelnikiem naszej biblioteki i przystąpić do projektu. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
      Przyjęcie udało się wyśmienicie, bo wszyscy dobrze wiedzą, że „dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę !!!

Wystawka książkowych msiów
Książkowe i pluszowe misie
Grupa "Krasnoludków" z Przedszkola nr 2 na Urodzinach Książkowego Misia
Taniec z misiami