Czytanie Jeżycjady

W czwartkowe przedpołudnie w naszej bibliotece gościliśmy uczniów klasy Vb ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach. Tematem przewodnim naszego spotkania była Jeżycjada – popularna seria książek autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Na wstępie zaproszeni goście obejrzeli krótką prezentację dotyczącą twórczości pisarki oraz zapoznali się z aplikacją Legimi. Aby zachęcić dzieci do czytania Jeżycjady zaprosiliśmy uczniów do wysłuchania fragmentu książki pt. „Szósta Klepka”. Kolejnym punktem naszego spotkania było stworzenie w grupach portretu bohaterów kultowej serii na podstawie cech charakterystycznych podanych w opisie. Ponadto uczniowie obejrzeli pełną humoru scenkę z książki „Opium w rosole” w wykonaniu grupy wokalnej „… kolej na Łapianki”.
Identyfikując się z bohaterami książek uczestnicy spotkania stworzyli również śmieszne Jeżycjado-fotki. Spotkanie z Jeżycjadą zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem w wyjątkowej wiosennej scenerii.
Choć minęło już kilkadziesiąt lat od pojawienia się pierwszej powieści cyklu, to seria wciąż zyskuje nowych fanów i cieszy się niesłabnącą popularnością.W zbiorach naszej biblioteki posiadamy całą Jeżycjadę oraz inne książki autorstwa Małgorzaty Musierowicz.

Grupowe rysowanie portretu bohaterki Jeżycjady
Czytanie fragmentu książi "Szósta klepka"
Oglądanie scenki z książki "Opium w Rosole"
Jeżycjado - fotki