“Mój pokój w Bullerbyn” – gminny konkurs plastyczny

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MÓJ POKÓJ W BULLERBYN”

Konkurs organizowany w ramach realizacji Kierunku interwencji 3.1. Priorytetu 3 Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” dotyczące wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

1. ORGANIZATORZY
  • Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Łapach we współpracy z Oddziałem dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.
  • Osoby odpowiedzialne za przebieg konkursu: Alicja Zgajewska (SP 2 w Łapach) i Anna Muszyńska (Oddział dla Dzieci BPMiG)

2. CELE KONKURSU

• Poznawanie i popularyzowanie książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren
  • Promocja czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3
  • Rozwijanie wśród dzieci kreatywności i wrażliwości artystycznej
  1. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE
  • Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z gminy Łapy.
  • Tematem konkursu jest książka „Dzieci z Bullerbyn” A. Lindgren.
  • Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej – projektu pokoju w Bullerbyn.
  • Praca konkursowa powinna być wykonana indywidualnie – prace zbiorowe nie będą oceniane.
  • Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
  • Prace mogą być wykonane techniką dowolną (z wyłączeniem materiałów sypkich i prac przestrzennych).
  • Format pracy – A4.
  • Każda szkoła zgłasza dowolną liczbę prac plastycznych.
  • Do pracy trzeba dołączyć zgodę rodziców/opiekunów oraz klauzulę informacyjną (załącznik nr 1).
  • Na odwrocie pracy należy umieścić wypełnioną metryczkę (załącznik nr 2).
  1. OCENA PRAC KONKURSOWYCH
  • Prace należy dostarczyć do 20 kwietnia 2024 roku do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.
  • Laureatów konkursu wyłoni Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów.
  • Komisja, oceniając prace, przyjmie następujące kryteria:

– zgodność z tematyką,
    – estetykę i samodzielność wykonania pracy,
    – oryginalność i kreatywność.

• Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.
  • Podsumowanie konkursu odbędzie się 7 maja 2024 roku, podczas Tygodnia Bibliotek, w siedzibie Biblioteki Publicznej.
  1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  • Organizatorzy nie przewidują zwrotu dostarczonych prac, mogą być one wykorzystane i powielane do różnych publikacji bez dodatkowej zgody autorów i ich opiekunów.
  • Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację Regulaminu
  • W sprawach nieregulowanych w niniejszym Regulaminie ostateczne decyzje podejmie Komisja Konkursowa
  • Załącznik nr 1
  • Załącznik nr 2