Spotkanie autorskie z Joanną Jax

We wtorkowe popołudnie 19 marca Gościem spotkania autorskiego, które odbyło się w naszej bibliotece, była Joanna Jax, autorka niezwykle poczytnych powieści historycznych, olsztynianka, finalistka Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur w roku 2014, uhonorowana Literacką Nagrodą Warmii i Mazur za rok 2016.

Jej pierwsza powieść pt. „Dziedzictwo von Becków” ukazała się w 2014 r. i od razu zachwyciła recenzentów oraz zyskała sympatię rzeszy czytelników. Napisana z wielkim rozmachem ukazuje losy kilku pokoleń na tle ważnych wydarzeń dziejowych. W marcu br. na księgarskich półkach pojawił się pierwszy tom jej najnowszego cyklu „Czas zapomnienia” zatytułowany “O północy w Berlinie”.

Spotkanie było wyjątkową okazją, aby z bliska poznać znaną i cenioną pisarkę oraz jej twórczość. Rozmawialiśmy o książkach, procesie wydawniczym, marzeniach literackich, pasjach i zainteresowaniach. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda warsztat pracy Joanny Jax, skąd czerpie pomysły do książek i jakie są jej plany wydawnicze na najbliższy czas. Autorka chętnie i z humorem udzielała również odpowiedzi na pytania zadawane przez czytelników.

Spotkanie okazało się inspirującym doświadczeniem i z pewnością zachęciło zebranych do sięgnięcia po powieści autorstwa naszego Gościa. Zapraszamy wszystkich miłośników książek do dołączenia do nas przy kolejnych takich okazjach i wspólnego poznawania fascynującego świata literatury.

Spotkanie dofinansowano ze środków Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego.

Joanna Jax i dyrektor BPMiG Łapy Małgorzata Roszkowska
Spotkanie autorskie z Joanną Jax
Pisarka składa pamiątkowy wpis do kroniki naszej biblioteki
Joanna Jax