Zaproszenie na spotkanie “20 lat Polski i mojej miejscowości w Unii Europejskiej”

20 lat Polski i mojej miejscowości w Unii Europejskiej”
Jak już wcześniej informowaliśmy, nasza biblioteka zakwalifikowała się do udziału w projekcie „Moja Biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej” 🇪🇺
Celem projektu jest wsparcie mieszkanek i mieszkańców z naszej miejscowości w świadomym uczestnictwie w europejskich sprawach publicznych.
W ramach projektu w naszej bibliotece odbędą się 3 ciekawe spotkania dla mieszkańców z ekspertkami i ekspertami, poświęcone najważniejszym obecnie tematom dot. Unii Europejskiej.
Czy pamiętasz jak wyglądała nasza gmina, zanim Polska stała się częścią wspólnoty europejskiej? 🤔
Zapraszamy młodszych i starszych mieszkańców i mieszkanki na spotkanie „20 lat Polski i mojej miejscowości w Unii Europejskiej”, które odbędzie się w 16 kwietnia o godz. 17:00 w siedzibie naszej biblioteki.
Podczas spotkania będziemy wspólnie dyskutowali o tym:
🔹 jak, dzięki unijnemu wsparciu, zmieniło się nasze życie i okolica przez 20 lat,
🔹 czego oczekujemy w kolejnych latach członkostwa w Unii Europejskiej,
🔹 co my – mieszkańcy i mieszkanki gminy Łapy – możemy zaoferować jako polski wkład w budowaniu europejskiej wspólnoty.
Zachęcamy Państwa do przyniesienia zdjęć pokazujących naszą gminę, by wspólnie powspominać i przyjrzeć się, jak zmieniła się nasza codzienność przez te 20 lat.
W spotkaniu będzie uczestniczyła Beata Jurkowicz ekspertka sieci Team Europe Direct, która opowie o zmianach w życiu społecznym w Polsce, m.in. w obszarze infrastruktury, transportu i wolności przemieszczania się, pracy, edukacji, klimatu, dostępu do technologii czy praworządności.
Pokażemy także, skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje nt. polityki europejskiej oraz jakie materiały i publikacje można znaleźć w naszym bibliotecznym kąciku europejskim.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus.