Spotkanie biblioterapeutyczne dla kobiet w ramach projektu Książnicy Podlaskiej “Psychologia na usługach literatury”

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku pozyskała dofinansowanie na zrealizowanie zadania pt. „Psychologia na usługach literatury” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Współorganizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łapach. Projekt łączy w sobie animowanie czytelnictwa i myślenia twórczego z zajęciami otwierającymi na problematykę zdrowia psychicznego, rozwoju emocjonalnego, a nawet kryminologii.

Duży blok wydarzeń przeznaczony został dla seniorów. Słuchaczki UTW zapraszamy 24 maja na godzinę 18:00 do siedziby głównej Książnicy Podlaskiej w Białymstoku przy ul.  Marii Curie-Skłodowskiej 14A na warsztaty biblioterapeutyczne dla kobiet z Dominiką Słomińską – niezwykłą psycholog, autorką książek biblioterapeutycznych dla dzieci i poradnika dla kobiet na życiowym zakręcie. W trakcie wydarzenia zadbamy o sprzyjający psychice klimat, by przy odprężającej muzyce, z kubkiem czegoś ciepłego do picia i kawałkiem ciasta, chłonąć biblioterapię i poprawić swój dobrostan. Uczestniczki będą mogły także kupić książkę “Słowa, które dają oparcie” i zyskać autograf autorki.

Największe, wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenia adresowane do seniorów (panów i pań) odbędą się 21 czerwca od godziny 10:00 do 14:30 pod hasłem „Srebrny dobrostan” również w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej. Przy kawie, herbacie i kawałku ciasta będzie można posłuchać i zobaczyć, jak w praktyce poprawić swoje samopoczucie oraz wzmocnić intelekt, pamięć i dobry humor. Podczas imprezy Oficyna Wydawnicza Silver umożliwi zakup książek z dużą czcionką. UTW, obok innych organizacji zrzeszających seniorów, przedstawi swoja ofertę, a zespół Śpiewamy razem zaprezentuje swoje umiejętności artystyczne.

W programie:
– krótkie występy taneczne i wokalne zespołów artystycznych zrzeszających seniorów (Rosa Tardia, Sare Roma, Śpiewamy razem)
– Ofertownik senioralny (przegląd aktywności proponowanych seniorom przez podlaskie organizacje)
– główny punt programu – warsztat pt. „Srebrny dobrostan”, dotyczący technik pracy umysłowej, rozwoju intelektu, stymulacji pamięci i dobrostanu przeprowadzi charyzmatyczna dr Wanda Matras-Mastalerz (trenerka stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu).

Na wszystkie wydarzenia realizowane w ramach projektu wstęp jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy pod nr tel.: 85 67 67 267 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30.

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku