Podsumowanie gminnego konkursu “Mój pokój w Bullerbyn”

7 maja 2024 roku w sali audiowizualnej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego „Mój pokój w Bullerbyn”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Łapach we współpracy z Oddziałem dla Dzieci BPMiG Łapy w ramach realizacji przez szkołę Priorytetu 3 Rządowego programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
Głównym celem konkursu, przeznaczonego dla uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych z Gminy Łapy, było poznawanie i popularyzowanie książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”, promocja czytelnictwa oraz rozwijanie kreatywności wśród dzieci.
Do organizatora dotarło ponad 40 prac z trzech szkół gminnych. Każda praca przedstawiała projekt pokoju domu w Bullerbyn, komisja konkursowa była pod wrażeniem pomysłowości uczestników. Rozstrzygnięcie konkursu uświetnili uczniowie klasy 3 ze szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach, którzy zaprezentowali znane i lubiane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Nagrody wręczył Burmistrz Łap, pan Krzysztof Gołaszewski, za co serdecznie dziękujemy.

Lista laureatów

– Tomasz Grzybowski

– Emilia Łupińska

– Pola Kubajewska

Dziękujemy za udział i zapraszamy do korzystania z placówek bibliotecznych.

Burmistrz Krzysztof Gołaszewski wita uczestników
Uczestnicy podsumowania konkursu
Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach
Wystawa prac nagrodzonych i wyróżnionych