Wakacje w bibliotece – Literackie wędrówki po Polsce

Przez całe wakacje w środy w Bibliotece Publicznej w Łapach odbywały się spotkania pod hasłem: „Literackie wędrówki po Polsce”.
W zajęciach chętnie uczestniczyli czytelnicy biblioteki, oraz dzieci przebywające na wakacjach w naszej miejscowości.  Podczas „Literackich wędrówek po Polsce”, na których uczestnicy w swojej wyobraźni przenosili się w świat baśni i bajek polskich. Spotkać tu można było: Łappę – założyciela Łap, Bazyliszka –mitycznego stwora, Smoka Wawelskiego-smoka zamieszkującego krakowskie Wzgórze Wawelskie, Janosika-znanego słowackiego zbójnika i Popiela – władcę, którego zjadły myszy. Ponadto dzieci przemierzyły Polskę odkrywając legendę o Toruńskich piernikach oraz legendę o studni trzech braci. Każdemu ze spotkań towarzyszyły gry, zagadki, rebusy, surfowanie po Internecie, zabawy z chustą animacyjną oraz zajęcia plastyczne. Nową propozycją było wykonywanie ozdób z makaronu, wykonywanie postaci metodą origami oraz kolarzu. Najmłodsi wykonując swoje prace zachwycali swoją pomysłowością i precyzją. Odbył się konkurs plastyczny na wykonanie kartki wakacyjnej: „Najpiękniejsze zakątki Polski”, oraz pokaz najnowszych bajek na DVD, udostępnionych nieodpłatnie przez Pana Leszka Łapińskiego właściciela Wypożyczalni DVD PANORAMA, ul. Główna 11 i ul. M. Konopnickiej 8  za co serdecznie dziękujemy.