Dzień Wspólnego Czytania z “Dziećmi z Bullerbyn”

Dnia 29 września br. Łapska Biblioteka Publiczna zorganizowała akcję promocji czytelnictwa ph. Czytajmy razem, czyli Dzień Wspólnego Czytania.
W spotkaniu brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łapach. Podczas wspólnego czytania została przybliżona postać autorki, kraju z którego pochodzi czyli Szwecji, głównych bohaterów, oraz prezentacja multimedialna dotycząca życia i twórczości Astrid Lindgren. W trakcie spotkania zostały zaprezentowane fragmenty książki „Dzieci z Bullerbyn”. Czytającą była bibliotekarka, które przeniosła małych czytelników w fantastyczną krainę szóstki przyjaciół mieszkających w małej wiosce Bullerbyn. Atrakcją dnia była gra na grzebieniach, oraz rozwiązywanie krzyżówki . Na zakończenie dzieci wykazały się ogromną znajomością lektury odpowiadając na pytania  dotyczące książki „Dzieci z Bullerbyn”.

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania zachęcą dzieci do czytania książek i odwiedzania biblioteki.