Wystawa “66 rocznica wywózki mieszkańców Łap do niemieckich obozów koncentracyjnych”

„Tego co przeżyłam nie da się opisać”- mówi Alina Sakowicz, która wraz z innymi łapianami w maju 1944 roku trafiła do niemieckich obozów koncentracyjnych. Przeżyła piekło z numerem 40842. Wtedy nie myślała, że kiedykolwiek wróci do Polski żywa.

„Tego co przeżyłam nie da się opisać”- mówi Alina Sakowicz, która wraz z innymi łapianami w maju 1944 roku trafiła do niemieckich obozów koncentracyjnych.  Przeżyła piekło z numerem 40842. Wtedy nie myślała, że kiedykolwiek wróci do Polski żywa.
27.05.2010 r. mija 66 rocznica wywózki mieszkańców Łap i okolicznych miejscowości do niemieckich obozów koncentracyjnych.Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łapach upamiętniała tę rocznicę wykonując wystawkę  pt. „66 rocznica wywózki mieszkańców Łap do niemieckich obozów koncentracyjnych”.Znajdują się na niej ksiązki o tematyce obozowej m in. „Stutthof hitlerowski obóz koncentracyjny”, M. Mołdawia -„Gross- Rosen obóz koncentracyjny na Śląsku”, A. Augustyniak – „ Jacek w Ravensbruck”. Na wystawie znajduje się wiele ciekawych informacji o tamtych trudnych i ciężkich czasach, a także relacje i wspomnienia osób, które przeżyły piekło obozów .
Zapraszamy wszystkich do obejrzenia ekspozycji w godzinach pracy biblioteki.