Wakacje w bibliotece

O tym, że udane wakacje to nie tylko te nad morzem, w górach czy na jeziorach przekonali się już wielokrotnie uczestnicy wakacji w bibliotece. Jak co roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy przygotowała bogaty program wakacyjnych spotkań.
Tematem przewodnim naszych imprez była „Wakacyjna wycieczka po Francji”. Ponieważ biblioteka to zbiory książek i czasopism, swą ofertę zaczynaliśmy od wspólnego czytania bajek francuskich pisarzy: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Kopciuszek i wiele innych.
Spotkania odbywały się w każdą środę miesiąca. Rozpoczynały się o godz. 11.00 i trwały do godz. 13.00. Brały w nich udział dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Zajęcia były podzielone na plastyczne i ruchowe połączone z grami oraz zabawami. W czasie zajęć plastycznych dzieci doskonaliły swoje umiejętności manualne oraz spostrzegawczość. Ich głównym zadaniem było przedstawienie własnych wizji związanych z wysłuchaną bajką. Z prac plastycznych wykonanych przez uczestników wakacji powstała duża wystawa, którą można obejrzeć w holu biblioteki.
Każdemu ze spotkań towarzyszyły gry, zagadki, rebusy, łamigłówki, surfowanie po Internecie oraz zabawy z chustą i tunelem animacyjnym. Nową propozycją było karaoke. Dzieci chętnie śpiewały piosenki  polskich i zagranicznych wykonawców.

Łącznie w 8 spotkaniach uczestniczyło 127 osób.