Sportowo i plastycznie w Uhowie

Klub Sportowy Uhowo, Filia Biblioteczna w Uhowie i Wiejski Dom Kultury w Uhowie, w październiku 2012, ogłosili konkurs „Do boju 2012”, adresowany do uczniów szkół podstawowych w gminie Łapy. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w formie plakatu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Naszym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się sportem, a w szczególności piłką nożną. Dostarczono 75 prac plastycznych z Szkoły Podstawowej w Uhowie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Łapach oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach.

24 listopada 2011 odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród. W programie imprezy były skecze i quiz o tematyce piłkarskiej, rozdanie nagród i dyskoteka. Najlepszą ocenę zdobyły prace wykonane ciekawą, wyróżniającą się techniką. Niektóre, niestety, nie spełniały kryteriów określonych w regulaminie. Zwycięzcy konkursu to: Kamil Raciborski Szkoła Podstawowa w Uhowie oraz Wiktoria Dąbrowska i Katarzyna Kulwicka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach. Wszyscy otrzymali piłki. Pozostałe nagrody to książki, długopisy, strój sportowy i wiele innych. Sponsorami nagród byli: ksiądz Krzysztof Herman, proboszcz parafii w Uhowie; Pan Tomasz Szulborski właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego z Uhowa; Pan Daniel Łapiński sklep Hurt-Detal z Łap, Pan Adam Protasiewicz, dyrektor Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach, Wiejski Dom Kultury w Uhowie, Filia Biblioteczna w Uhowie oraz Pani Alicja Szemiot i Pan Piotr Dunaj, mieszkańcy Uhowa. Organizatorzy dziękują dzieciom i Pani Teresie Kowalewicz ze Szkoły Podstawowej w Uhowie, za przygotowanie i przedstawienie dialogów na temat piłki nożnej, pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Uhowie za przygotowanie wystawy prac swoich mieszkańców oraz wszystkim uczestnikom konkursu za dostarczone prace i liczny udział w podsumowaniu konkursu. Wystawę prac dostarczonych na konkurs „Do boju 2012” można oglądać w Filii Bibliotecznej w Uhowie do 16 grudnia 2011.

Wiesława Modzelewska