Zimowe podróże po literaturze, czyli ferie w bibliotece

Tegoroczne ferie zimowe w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy przebiegały pod hasłem” Zimowe podróże po literaturze”. Oddział dla Dzieci organizował przez dwa tygodnie od 24 stycznia do 2 lutego zajęcia z dziećmi, które nie wyjechały na ferie i spędziły je w mieście. Celem działań Biblioteki było zagospodarowanie w ciekawy sposób czasu wolnego dzieciom, a także dostarczenie im miłych i niezapomnianych wrażeń związanych z pobytem w bibliotece.
Podobnie jak w latach ubiegłych nasze spotkania upłynęły w ścisłym kontakcie z książką. Plan naszych literackich spotkań rozpoczął się od wizyty w Czechach i spotkania z Krecikiem. Następnie zwiedziliśmy Niemcy, Polskę, Francję, Rosję i Danię gdzie poznaliśmy bohaterów literackich bajek wspomnianych wcześniej narodów, do których w ramach zajęć plastycznych wykonane zostały kolorowe ilustracje i plakaty. Każdego dnia na uczestników zimowych zajęć czekały różne zabawy, krzyżówki, rebusy, kalambury oraz inne ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Dużą popularnością cieszył się Twister – zabawa taneczna przy muzyce z wykorzystaniem specjalnych mat, układanie klocków jenga i domina.
Feryjnym, bibliotecznym spotkaniom towarzyszyło dużo śmiechu i radości. Chociaż zajęcia rozpoczynały się o godz. 11.00 i trwały do 12.30, to dzieci przychodziły dużo wcześniej i po ich zakończeniu nie chciały jeszcze wracać do domu. Na koniec zimowiska każde z uczestników otrzymało upominek.
Ferie dobiegły końca, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy chcą się z nią zaprzyjaźnić.