Krasnoludki – bohaterowie baśni i bajek – w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy

W dobie komputeryzacji i telefonii komórkowej czytelnictwo, zwłaszcza wśród dzieci, nie napawa optymizmem. Cykl zajęć “Przedszkolak w bibliotece”, które rozpoczęły się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy ma za zadanie zmienić ten stan rzeczy. Tym bardziej, że oferta trafiła na podatny grunt.
Panie przedszkolanki z entuzjazmem przyjęły propozycję wprowadzania dzieci w magiczny świat książek. Comiesięczne spotkania przedszkolaków w bibliotece mają na celu przygotowanie młodego odbiorcy do rozpoczęcia procesu czytania i ukształtowanie pozytywnego nastawienia do książki i literatury. Rozwijanie czytelnictwa i wpajanie nawyku czytania wśród dzieci ma szansę powodzenia przy wsparciu rodziców. Na co liczą także łapscy bibliotekarze.
W lutym i w marcu nasze zajęcia „Przedszkolak w bibliotece” skierowane były do dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Łapach. Hasłem przewodnim spotkań były krasnoludki, a zostały one przygotowane w oparciu o książki, których bohaterami były leśne skrzaty. Wizytę przedszkolaków w bibliotece rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, podczas której uczestnicy zapoznali się z codziennym życiem małych istotek, podziwiały ich domki, strój, pracę i wiele innych ciekawostek związanych z krasnalami. W trakcie spotkania dzieci udzielały odpowiedzi na zagadki związane z książką i biblioteką. Wysłuchały fascynującej opowieści o przygodach „bajkowych ludków” podczas podróży dookoła świata. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa „My jesteśmy krasnoludki” z towarzyszeniem muzyki.
Ponadto przedstawiliśmy ofertę Oddziału dla Dzieci oraz zachęciliśmy uczestników imprezy do zapisania się i korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.
Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki oraz wypożyczania serii książek o krasnoludkach i wielu innych równie ciekawych pozycji książkowych.
Czekamy na Was. Do zobaczenia!!!