Finansowa edukacja w Bibliotece w Płonce Kościelnej

W Bibliotece Publicznej w Płonce Kościelnej w dniach od 11.04.-16.04. 2012 r. mieszkańcy okolicznych wsi brali udział w warsztatach w ramach programu edukacji finansowej dla osób z terenów wiejskich. Zrealizowano go dzięki projektowi “Rodzina Bezpieczna Finansowo”  Fundacji Wspomagania Wsi z Warszawy, a dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski. Szkolenie z zakresu edukacji finansowej prowadził trener Paweł Pogorzelski. Podczas warsztatów poruszane były tematy związane z szerzeniem wiedzy finansowej i rozwijaniem umiejętności zarządzania domowym budżetem. 22 uczestników w aktywny sposób brało udział w ćwiczeniach obejmujących zasady racjonalnego oszczędzania, pożyczania, tworzenia planu finansowego oraz wprowadzania go w życie. Mieszkańcy wsi otrzymali jedyny w swoim rodzaju dostęp do wiedzy, jak zarządzać efektywnie swoimi skromnymi środkami finansowymi.
Na zakończenie kursanci otrzymali zaświadczenia ukończenia warsztatów, koperty i małe skarbonki zachęcające do oszczędzania. Jako wyraz wdzięczności za świetnie przeprowadzone zajęcia Agata Perkowska uczestniczka szkolenia wręczyła trenerowi Pawłowi Pogorzelskiemu własnoręcznie wykonane kwiaty i kartę z dowcipnym wierszykiem.

Warsztaty z Panem Pawłem Pogorzelskim
Podziękowanie od kursantów