Vital Voices Poland z wizytą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy

21 września br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyło się niecodzienne spotkanie. Gościliśmy liderki z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Mołdawii zaproszone przez Vital Voices Poland – międzynarodową organizację pozarządową wspierającą działania kobiet sukcesu założoną przez Hilary Clinton i Madleine Albright. Z wizytą przybyli również: Jacek Wojnarowski – z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Pan Burmistrz Wiktor Brzosko, którzy wspierają działania biblioteki.

Pani Dyrektor Józefa Bajda opowiedziała o dotychczasowej działalności i osiągnięciach biblioteki prezentując pokaz multimedialny. Liderki były zachwycone działalnością naszej placówki, o czym świadczą słowa jednej z uczestniczek: „To niezwykłe miejsce! Pełne książek, kolorowe, tętniące życiem”.
     „Dziękujemy za spotkanie! Było niezwykłe! Zapamiętamy je na zawsze, było ono bardzo interesujące i inspirujące do działania” – te ciepłe słowa zostały wypowiedziane przez „kobiety sukcesu” na zakończenie wizyty w naszej bibliotece.
     Tego typu spotkania są zachętą do jeszcze owocniejszego działania, do podejmowania wyzwań, samorealizacji, oraz znalezienia partnerów chętnych do nawiązania współpracy.