Łapscy Odjazdowi bibliotekarze 2013

alt

„Odjazdowy Bibliotekarz” to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Koordynacją działań zajmuje się Stowarzyszenie Bibliosfera.org.

15 maja 2013 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy włączyła się w ogólnopolską akcję ph.” Odjazdowy Bibliotekarz” organizując rajd rowerowy do Płonki Kościelnej. Uczestnikami rajdu byli czytelnicy, bibliotekarze, wolontariusze wraz z opiekunem, Komendant łapskiej Policji oraz członkowie Łapskiego Towarzystwa Rowerowego ”Peleton” z prezesem Panem Leszkiem Łapińskim na czele, który uświetnił wycieczkę jadąc rikszą. Punktualnie o 15.00 wszyscy zebrali się przed budynkiem Biblioteki, gdzie Policjant poinformował uczestników o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują w trakcie przejazdu rowerowego. Bogatsi o cenne wskazówki, w asyście radiowozów policyjnych wyruszyliśmy do pobliskiej wsi pokonując kilkukilometrową trasę. Na miejscu serdecznie nas przywitali czytelnicy Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej wraz z opiekunami: bibliotekarką panią Basią i kierownikiem Domu Kultury panią Beatą. Na wstępie naszego pobytu zwiedziliśmy tamtejszą bibliotekę oraz wysłuchaliśmy fragmentu książki pt. „Magiczne drzewo”, która była wstępem do dalszej zabawy z układaniem puzzli.

Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji: pieczenia kiełbasek, wspólnej zabawy z chustą animacyjną, układania magicznych puzzli, śpiewu przy dźwiękach gitary oraz niespodzianki gospodarzy: swojskich wyrobów (sera, chleba, ciasta).Jednym słowem samych pyszności. Nasz piknik uświetnił również występ lokalnego zespołu folklorystycznego Płonkowianki. Niestety, co dobre szybko się kończy, czas płynął bardzo szybko i trzeba było wracać do rzeczywistości. Było tak fajnie i miło, że ze smutkiem w oczach musieliśmy rozstać się z przyjaciółmi. W powrotnej drodze nad naszym bezpieczeństwem czuwali Policjanci, dzięki którym wszyscy cali i zdrowi dotarliśmy do domów. W imprezie wzięło udział 46 osób.

Mamy nadzieję, że taka akcja jak „Odjazdowy bibliotekarz” będzie corocznie kontynuowana, ponieważ jest to świetny sposób integracji międzypokoleniowej oraz aktywne i przyjemne spędzenie wolnego czasu na łonie natury.

Już dziś zapowiadamy udział Łap w następnej edycji Odjazdowego Bibliotekarza w 2014 roku.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy pragnie wyrazić serdeczne podziękowanie za pomoc i wsparcie przy organizacji Rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz 2013”:

– Pani Barbarze Łapińskiej, Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej

– Pani Beacie Łapińskiej, Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej

– Pani Bożenie Matłoka, opiekunce wolontariuszy

– Wolontariuszom z Gimnazjum Nr 1 w Łapach

– Panu Komendantowi i Policjantom z Komisariatu Policji w Łapach za

zaangażowanie i zapewnienie bezpieczeństwa podczas całego rajdu

– Państwu Bożenie i Tadeuszowi Zajkowskim za zasponsorowanie kiełbasek

– Panu Leszkowi Łapińskiemu oraz członkom Łapskiego Towarzystwa

Rowerowego „Peleton”

– Piekarni PSS Społem w Łapach za zasponsorowanie chleba.

alt