Projekt „Spotkania z Polihymnią – edukacja muzyczna seniorów” zakończony

17 grudnia, o godz. 17.00 w restauracji „Łapianka” odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Spotkania z Polihymnią – edukacja muzyczna seniorów” Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012 – 2013 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Kończące projekt spotkanie integracyjne pt. „Z muzyką w tle” zgromadziło, można powiedzieć, prawie wszystkich beneficjentów, którzy uczestniczyli w realizowanym zadaniu. Uroczystość rozpoczęła pani prezes Stowarzyszenia Wanda Modzelewska, która powitała przybyłą na uroczystość dyrektor biblioteki Józefę Bajdę oraz burmistrza Łap Wiktora Brzosko. Przypomniała idee i cele zadania. Wyraziła zadowolenie z faktu, iż założenia projektu i formy, w jakich zostały przeprowadzone cieszyły się dużą frekwencją i aprobatą ze strony studentów. W ciągu 3 miesięcy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w wykładach, gdzie przyswajali nieznane fakty z życia i twórczości wielkich muzyków, warsztatach tanecznych poznając i ucząc się tańców klasycznych, a także wyjazdach na spektakle muzyczne, gdzie obcowali z muzyką przez duże M. Grudniowe spotkanie było okazją do przypomnienia sobie miłych chwil spędzonych wspólnie z muzyką. Pani prezes oraz przybyli goście życzyli wszystkim zebranym zdrowia, uśmiechów i samych radosnych chwil, wytrwałości w samorealizacji, a także kolejnych ciekawych form pracy w nadchodzącym 2014 roku. Po przepięknych życzeniach kolejnym punktem spotkania były wzruszające wiersze bożonarodzeniowe przygotowane i deklamowane przez panie z sekcji poezji, którym w tle towarzyszyła muzyka, przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu młodzieżowego zespołu wokalnego, a następnie życzenia opłatkowe składane sobie nawzajem. Po krótkiej przerwie, w której delektowaliśmy się wigilijnymi potrawami, obejrzeliśmy pokaz multimedialny, przypominający kolejne etapy projektu na nowo przeżywając i dzieląc się swoimi wrażeniami. Rozmawialiśmy także o wizycie pani redaktor Marii Guzy z TVP Regionalnej, która przygotowała reportaż o łapskich studentach UTW i realizowanym projekcie. Opłatkowy, wyjątkowy wieczór zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem kolęd a nasi studenci, bohaterzy spotkania, na pewno na długo zapamiętają ten dzień, dzień, w którym poczuli, że muzyka i obcowanie z nią jest jak balsam na duszę człowieka. Wachlarz emocji wyrażanych przez muzykę jest niezwykle bogaty i mówi się, że „muzyka łagodzi obyczaje”. Przekonaliśmy się, że jest to prawdziwe stwierdzenie, tak, „muzyka naprawdę łagodzi obyczaje”.