Spotkanie z kulturą europejską

14.11.2014 r. Biblioteka Publiczna oraz WDK w Płonce Kościelnej zorganizowały ciekawe spotkanie z wolontariuszem z programu Erasmus + – rodowitym Hiszpanem Pablo Andreu, zamieszkałym obecnie w Łapach. Nasz gość przedstawił ciekawą prezentację dotyczącą jego ojczystego kraju, następnie nasza młoda czytelniczka, także uczestniczka zajęć w WDK – Gabriela Stypułkowska zaprezentowała także swoją prezentację ukazującą walory naszej ojczyzny.

14.11.2014 r. Biblioteka Publiczna oraz WDK w Płonce Kościelnej zorganizowały ciekawe spotkanie z wolontariuszem z programu Erasmus + rodowitym Hiszpanem Pablo Andreu, zamieszkałym obecnie w Łapach. Nasz gość przedstawił ciekawą prezentację dotyczącą jego ojczystego kraju, następnie nasza młoda czytelniczka, także uczestniczka zajęć w WDK – Gabriela Stypułkowska zaprezentowała także swoją prezentację ukazującą walory naszej ojczyzny. W dalszej części spotkania wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli wspaniały program artystyczny, m.in. dziewczynki wykonały taniec do piosenki “My Słowianie” oraz taniec z chustami rodem z Boollywood – do którego choreografię przygotowała i opracowała Pani Kinga. Oklaskom nie było końca. Nasz honorowy gość został też obdarowany pamiątkową laurką oraz pięknym upominkiem wykonanym podczas warsztatów artystycznych w technice origami. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku (jak zwykle na wysokości zadania stanęły nasze drogie mamy, na które zawsze można liczyć). Na zakończenie spotkania wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia, a do Pablo ustawiła się długa kolejka po autografy. Dzieci chciały także pochwalić się swoją miejscowością więc zabrały gościa na długi spacer po Płonce Kościelnej. Spotkanie z młodym, uroczym Hiszpanem na długo zapadnie w naszej pamięci. Dzieciaki mogły sprawdzić poziom znajomości swojego angielskiego, poznały kulturę innego kraju. Jak się okazało – ani bariery językowe, ani różnice kulturowe nie stoją na przeszkodzie w nawiązywaniu nowych przyjaźni.

Biblioteka Publiczna oraz WDK serdecznie dziękują Pani Katarzynie Kulwickiej – nauczycielowi z I LO w Łapach, dzięki której mogło odbyć się to wspaniałe spotkanie.

Biblioteka Publiczna oraz WDK w Płonce Kościelnej