Zakończenie projektu uczniów z I LO w Łapach pt. “Wiem, dlaczego wybieram – promocja postaw obywatelskich wśród uczniów”

W ramach projektu “Wiem, dlaczego wybieram – promocja postaw obywatelskich wśród uczniów” w dniu 18 grudnia 2014 r. uczniowie klasy 2c I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach zorganizowali w Bibliotece Publicznej spotkanie z seniorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie rozpoczęło się krótkim powitaniem i przedstawieniem projektu. Po zapoznaniu seniorów z planem zajęć uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły. Grupa artystyczna pracowała nad zrobieniem ciekawych i oryginalnych bombek. Seniorzy byli zachwyceni efektem swojej pracy. Każdy uczestnik mógł liczyć na pomoc uczniów. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej seniorzy z grupy komputerowej wraz z prowadzącymi przeprowadzili dyskusję i wymianę poglądów na temat wyborów. Następnie każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w Internecie m.in. wyszukiwanie wiadomości na stronach lokalnych. Po pierwszej części zajęć seniorzy wymienili się sekcjami, by spróbować swoich sił w innych dziedzinach. W międzyczasie uczestnicy mieli możliwość poczęstunku, który przygotowali uczniowie naszej szkoły. W czasie trwania warsztatów swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Burmistrz Urszula Jabłońska. Na koniec uczestnikom zostały rozdane podziękowania oraz drobne upominki i zostało zrobione wspólne zdjęcie uczestników wraz z uczniami. Podczas warsztatów panowała bardzo miła oraz świąteczna atmosfera.