Łapski Tydzień z Internetem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy już po raz czwarty przystąpiła do ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Koordynatorem krajowym kampanii w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W ramach działań kampanii nasza placówka zorganizowała dwa spotkania: 24 marca dla młodzieży z I Gimnazjum i 25 marca dla seniorów. Spotkania te przeprowadzone były według scenariusza „Selfuj się kto może!” –zachęcającego do pełnego wykorzystania możliwości smartfonów i tabletów. Uczestnicy obejrzeli prezentację jak idealnie zrobić selfie a następnie przystąpili do zajęć praktycznych, obrabiali zdjęcia za pomocą aplikacji PicsArt. Na zakończenie podczas swobodnej zabawy zrobiono wspólne grupowe selfie. Zapraszamy do oglądania zdjęć na naszej stronie www, facebooku, twitterze i instragamie.